Rüyada Köpek Görmek neye delalettir

Rüyada Köpek Görmek neye delalettir

Rüyada köpek görmek, tabirine ilişkin bir çok kitap, İslami kaynaklar ve bunların yanında İnternet denilen  derin bilgi kaynağından yaptığım araştırmalar sonucunda özünde düşman olarak açıklanmıştır. İslami kaynaklarda şu tabirler yer alıyor.

  • Caferi Sadık (ra) diyor ki; rüyada köpek görmek, İslami yorum olarak dört türlüdür, tamahkar bir devlet büyüğü, alçak bir düşman, hali ve tavrı çok çirkin  işçi, alim, cahil ve gammaz bir insandır.
  • İmamı Neblusi (ra) der ki; rüyada köpek görmek, uysal bir köpek düşmanı, zararlı bir köpek zarar verecek düşmanı, eğlenmek ve onunla oynanmak için görülen köpek, huzur ve zevk ile tabir olunur.
  • Diyanetin yorumu ise şöyle; eğlence ve zevke meyilli, günah işlemekten hiç çekinmeyen kişiye işaret edilir. Köpek havlıyor ise rüyayı gören kişinin kendini aştığını ve tamahkar olduğuna işaret olunur.

Faydası olmayan ancak, mert bir düşman olarak da tabir edilmektedir. Rüyada görülen köpek, zevk ve sefaya çok düşkün, emredici, kibirli birine de tabir edilmiştir.

Rüyada köpek kovalaması, kovalayan köpek siyah renkte ise, uğursuzluğa delalettir. Rengi açık bir köpek ise, olası bir kötülüğe karşı sizi uyarıyor, atacağınız adımlara ya da, iş hayatınızda ki yanlış bir hamleyi durdurmaya delalet edilmektedir. Bu rüya simgesel olarak farklı kaynaklarca uyarı mahiyetinde tefsir edilmektedir. Sadece koyu renkli köpek için olumsuzluk ifade eden açıklamalara rastlamak mümkündür.

Rüyada köpek ısırması, köpek ısırmış ama canı yanmamış ise, yakın bir arkadaşınızın size bir hile yapacağına, canınız yanmış ise, sıkıntılı günlere, hane içinden birisi tarafından üzüntü duyacağınıza, kederli, düşünceli bir döneme gireceğinize tabir edilir. Olası bir düşmanıyla çok çetin bir mücadeleye gireceğine ve bu mücadele neticesinde, kısa bir dönem de olsa acılı günler çekeceğine işaret edenler de vardır.

Rüyada dişsiz köpek görmek,  iş hayatınızda olsun, aşk hayatınızda olsun, karşınıza çıkacak zorlukları kolaylıkla aşabileceğinize, yakınınız da ama, sizi sever gibi görünen, fakat düşmanlığı olan maddi ve manevi bakımdan sizden çok zayıf birine tabir edilir. Dişsiz köpek görmek, zayıf ama aleyhinizde çok konuşan bir dedikoducuya da işaret edilmiştir.

Rüyada uzun dişli köpek görmek, rüyanın yorumu çok güçlü bir düşmana, iş hayatınızdaki rakiplerinizden birinin sizi zora sokmasına, sizi  güzelliğiyle etkileyecek ama özünde size düşman ve kötülük için anı bekleyen kötü bir kadına,  korkulu, sıkıntılı ve uykularınızı kaçıracak bir haber almanıza da rivayet edenler vardır.

Yazar: HAKANIM

Görüntüleme: 66 defa

Kategori: Rüya Tabirleri

Yayınlanma Tarihi: 28 Kasım 2015

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.