Rüyada Ak Sakallı Birini Görmek

Rüyada ak sakallı, ak saçlı birini görmek, bütün kaynakların ortak görüşü olarak, dileklerinin kabul olacağı,  muradına ereceği anlamında yorumlanmıştır. Büyük İslam alimi İmam Nablusi der ki; murada ermeye, işlerinin çok kısa zamanda sonuçlanmasına işaret eder. Böyle  bir rüya gören kişinin kısmetinin açılacağı, bekar ise evleneceği, işlerinin iyi yönde gelişmeler göstereceği, varsa bir muradı onun artık oRüyalacağına işaret edilir.  sahibi erkek ise,  itibar sahibi zenginliğe, kadın ise hamile kalacağına, dul ise, izdivaca da tabir edenler bulunmaktadır. Sakalların çok uzun olarak görülmesi, kıtlığa, sıkıntıya, çaresizliğe, üzüntü ve kedere ayrıca, ödenemeyecek büyüklükte ki borca girmeye de tefsir edenler vardır.  Önünüze çıkacak olan kısmetlerin, iyice düşünülerek karar verilmesi gerektiği, olarak da yorumlayanlar vardır.

Rüyada dede görmek; Bazı kaynakla bu rüyayı şöyle yorumluyor; rüyayı gören kişinin aile büyüklerinden birisinin onun hayatta başarılı olmak için verdiği tavsiyelere uymadığını ve bu vesile ile o tavsiyelere en kısa zamanda uyulmasına işaret edilir. Eğer, kendi öz dedesini görmüş ise, bu haneye çok kıymetli bir iman sahibinin ziyareti beklenir olarak yorumlanır.

Rüyada ak sakallı dedenin su vermesi; beklenen ve çok istenen kısmeti açık bir çocuğa, beklenmedik bir mirasa, bekar sa evliliğe, büyük bir zenginliğe ve bu zenginlik ile çok büyük bir okul, cami gibi kalıcı bir eser yaptırmaya olarak işaret edilir. Bazı kaynaklar ise, gönül gözünün bu suyla açılacağına, ibadetini eksiksiz yapması gerektiğine, hasta ise şifa bulacağına delalet eder olarak yorumlamıştır.

Rüyada ak sakallı dedenin gülmesi; Bazı kaynaklar bunu çok olumsuz yönde açıklamalar yapmıştır. Buna göre, ahiret hayatına hazır olmasına, amellerinin temiz olması nedeniyle korkmaması gerektiğine işaret etmişlerdir. Kaynakların bir çoğu ise olumlu yönde bilgiler vermiştir. Buna göre rüyanın yorumu şöyle; artık kederlerden uzak olacağına, sıkıntılı dönemlerin bittiğine, büyük mutlulukların yaşanacağına, kaybettiği kıymetli bir eşyanın bulunacağına, mutlu bir evliliğe, kısmetiyle doğacak bir çocuğa işaret etmişlerdir. Rüyada, iki ya da ikiden çok ak sakallı dedeler görülmüş ise; alacağı bir haber de birden çok sevindirici durumlarla karşılaşacağına, bir çok çocuk sahibi olacağına dair rivayetler vardır.

Yazar: HAKANIM

Görüntüleme: 1096 defa

Kategori: Rüya Tabirleri

Yayınlanma Tarihi: 27 Kasım 2015

3 Yorumlar
Hümeyra

Rüyamda ak sakallı dede gördüm ve bana bir bardak içecek uzattı dedi al bunu iç kızım bende irkildim ve içeceği içmedim bekarım ve rüyayı çocukken gördüm

Berk

Güzel olabilir rüya tsk.

Şimşek

Ruyada dedenin biri git su iç demisti bana bunun tabiri nedir lutfen yardımcı olurmusunuz..

Cevap bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.