Amerikan Hava Ve Uzay ajansı NASA bu gece saat 21:30 civarında Mars gezegeni ile ilgili yeni bir açıklama yapacak.  Merakla beklenen açıklama da Mars’ın atmosferi ile ilgili yeni bir bulguyu Dünya kamuoyuna açıklayabileceği iddia ediliyor. Nasa en son açıklamasında Mars‘da su olduğu hakkında bilgiler paylaşmıştı. Yaz aylarında eriyen tuzlu sulardan bahsedilmiş ve bu bulgular dolayısı ile  mikro organizmanın da olabileceği son günlerde astromomlarca sıkça konuşuluyordu.

Mars yörüngesinde uzunca bir süredir araştırmalar yapan Maven isimli uzay aracının, gezegenin atmosferinde yeni bulgular tespit etmiş ve bu da  Mars hakkında meraklıları heyecana sürüklemişti. Bu gece yapılacak olan açıklama NASA TV’den canlı olarak duyurulacak ve izleyiciler twitter =ASKNASA etiketi ile duyurunun sonunda sorular sorabilecek.

 

HAKANIMHaberlerUzaymars gezegeninden son bilgiler,nasa marsda ne buldu,nasanın açıklamasıAmerikan Hava Ve Uzay ajansı NASA bu gece saat 21:30 civarında Mars gezegeni ile ilgili yeni bir açıklama yapacak.  Merakla beklenen açıklama da Mars'ın atmosferi ile ilgili yeni bir bulguyu Dünya kamuoyuna açıklayabileceği iddia ediliyor. Nasa en son açıklamasında Mars'da su olduğu hakkında bilgiler paylaşmıştı. Yaz aylarında eriyen tuzlu...Güncel konular, magazin, moda, TV, dizi film, yarışma programları başta olmak üzere her konu da bilgi paylaşım hizmeti veren bir Türkiye sitesidir.