İslami Sohbet Siteleri

İslami Sohbet Siteleri

islami sohbet

islami sohbet

İslami sohbet Siteleri, sosyalleşme adına belirli bir zümreyi  bünyelerinde barındırmaya çalışan platformlardır. Bu gayeye yönelik siteler var olsa da İnternet ağında İslami chat aramaları maalesef sonuçsuz kalmaktadır.

Google arama çubuğuna  islami chat yazarsanız karşınıza neler çıkıyor? aşağıda belirtiyorum.

 1. nurchat; sitenin ismiyle pek alakasız bir siteye yönlendirilirsiniz, girdiğiniz mekan bir chat sitesidir ancak sizin düşündüğünüz bir ortamı bulmanız zor.
 2. İslami sohbet sitesi;  1.sayfa 2. sırada karşınıza çıkıyor ve yine yönlendirme yapılmış. Arama ya karşılık veren bir platform değil.
 3. Dini sohbet sitesi; 1. sayfa 3. sırada yer alan bu sitede yönlendirme yapmış ve yine alakasız bir sunucuda kendinizi bulursunuz.
 4. Türkişchat sitesi 1. sayfa 4. sırada sizi karşılıyor. Burada bir yönlendirme yok  aldatma yok. Bir oda oluşturulmuş ve islami sohbetler yapılmaktadır.
 5.  islami sohbet domaini 5.sayfada, com uzantılı bu sitede  yine sıradan bir sohbet portalına yönlendirme yapmış.

İslami Sohbet Arama Terimleri

Sizlere Google arama motorunun resmi verilerini sunacağım, şaşıracaksınız.

 • İslami sohbet odaları; her ay on bin ila yüz bin kişi bu şekilde arama gerçekleştiriyor. Amaçları chat yapmak ve belki de islami bilgiler alabilmek.
 • Dini sohbet;  Bu arama terimi aslında chat yapmaya yönelik bir arayış şekli değil.
 • İslami Chat; En doğru arama kelimeleri bunlar olsa gerek,  bin ila on bin arama.

Sizlere bu konu hakkındaki en yüksek arama hacmi olan kelimelerin sonuçlarını verdim.  Çok farklı varyasyonlarda arama yapılan kelimeleri de mevcut ancak, hacimleri düşük olduğu için yazmadım.

İslami sohbet Kanalları

Kullanıcı sayısı  100 kişiyi aşmış hemen hemen her sitede #islami kanallar mevcuttur. Bu  konuya vakıf radyo odaları da mevcuttur. İşin ilginç yanı bir sunucu üstünde farklı arayışlara yönelik marjinal kanalların da bir arada olmasıdır. Üç gruba ayırırsak ;

 1. İslami muhabbet kanalı.
 2. Normal  sohbetlerin yapıldığı odalar.
 3. Marjinal chat kanalları (cinsel içerikli).

İslami Chat kanalı

Son yıllarda   bu kanallara pek girmedim, eski sohbet sitelerinde yazışmalar genel anlamda şu şekildeydi.

 • Hakan;  selamualeyküm
 • Kübra;  ve aleyküme selam.
 • Kübra; hoş geldin hakan kardeş, nasılsın inşallah.
 • Hakan; hoş buldum Kübra kardeşim şükür, sen nasılsın inşallah.

Bu şekilde saygı ve sevgi çerçevesinde seviyeli sohbetlerin yapıldığı mekanlardı.

Mobil İslami Chat Sohbet

Mobil islami sohbet yazarsanız karşınıza yine yazımın ilk başında belirttiğim siteler çıkacaktır. Her yazımda belirttiğim gibi yine seçici olmak sizlere düşüyor.  Ben bunu yazdım ahan da çıktı karşıma tıklayıp gireyim derseniz, yanılırsınız. Lütfen biraz dikkatli gözlerle bakınız, girdiğiniz sitede ki içeriklerde neler var, dikkat ediniz. Mobilden islami chat yapmak istiyorsanız? sohbetche.net size en seviyeli ortamı sunmaktadır. Bu sitede asla cinsel objelere ve yazılara rastlayamazsınız, Türk aile yapısına uygun muhabbetlerin döndüğü güzel bir ortam sizleri beklemektedir.

İslami radyo sohbet Odaları

Radyo dostFM haftanın 7 günü islami yayınlar yapılmaktadır. Kaliteli dj arkadaşlarımızın sunduğu canlı yayınlarda ilahiler ve dini müzikler çalınmaktadır. İslami radyo sohbet odaları yine seviyeli muhabbet yapılan seçkin bir mekandır.  Güncel müziklerin 7/24 sunulduğu keyifli bir ortam sizleri beklemektedir. Radyo dj sorumlusu Bonita rumuzlu arkadaşımız amatör dj arkadaşlara  da yardımcı olmaktadır.

Türkiye’de TR İslami Chat Sitesi

Tr  de en güzel islami sohbet sitesi www.sohbetche.net olarak Google arama motorunda kendini tescil ettirmiştir.  Türkiye lokasyonlu web sitemizden  kolayca sohbet girişi yapabilirsiniz. İster telefondan, isterseniz tabletten ya da masa üstü bilgisayarınızdan hızlı bir şekilde global kanallarımıza geçiş yapabilirsiniz.  Ücretsiz, üyeliksiz güvenilir bir ortamda sizlerde yerinizi alabilirsiniz.

İslami Evlilik Sitesi

Sunucumuz bir evlilik sitesi değildir ancak, sohbet odalarımızda chat yaparak tanışıp evlenen arkadaşlarımız mevcuttur. Profilinize göre üye, ya da arkadaş seçimi gibi saçma sapan aldatıcı reklamlarımızda yoktur. Biz Türkiye’nin en güvenilir chat portallarından birisiyiz. Amacımız güzel bir sohbet ortamı kurmak ve bu saye de   kişileri birbiri ile tanıştırabilmektir.  Bu amaca yönelik açılan siteler  elbette vardır ama, bizim böyle bir iddiamız yoktur ve olmayacaktır da.

İslami sohbet sitesi olarak sizlere dostça vakit geçirebilme avantajı sunucumuz üzerinde sağlanmaktadır.  Biz büyük bir aileyiz, dünyanın dört bir tarafından   katılan kullanıcılarımıza dinimizin ve töremizin öğretilerini sunmaktayız.

 

Yazar: HAKANIM

Görüntüleme: 33 defa

Kategori: Sohbet Konuları

Yayınlanma Tarihi: 26 Aralık 2021

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.