Eski Sohbet Siteleri

Eski Sohbet Siteleri

Eski sohbet siteleri, ah ah nerede o eski  mynet sohbet diye başlayan muhabbetler. Eski sohbet arkadaşlıkları geçmişte kaldı, yeniler bir fırtına diye devam eden sözler.

Sanırım bu muhabbetler 35 yaş üstü dostların eskiye özleminden kaynaklanıyor. iki binli yalların başında sosyalleşme  altın çağını yaşıyordu,  sunucu sayısı az, ziyaretçi kitlesi yüksek. Şimdi ise tam tersi, sunucu çok ziyaretçi yok, site sahipleri her gün bir arayış içerisinde.

Eskiden sohbet eden bayan resmi

eski sohbet siteleri

Peki, günümüzde o  eski sohbet siteleri nerede? bu sunucular hala aktif mi?, yoksa hepsi kapandı mı?. Zaten iki elin parmaklarını geçmeyecek sayıda ki bu sunucuların çoğu kapandı. Kapanma nedenleri; birinci sırada ki neden, para kazanamaz oldular. İkincisi bu tip sosyal ağların aşırı oranda çoğalması, çok küçük meblağlar ile açılıyor olması.

Eski Sohbet Siteleri İsimleri

Aklımda kalan bir kaç site ismi var, bilmediklerim de mutlaka vardır. Siz hangisini arıyorsunuz,  aşağıda bu platformların isimleri ve açık mı kapalımı bilgilerini vereceğim.

 1. Mynet sohbet: devrin en çok ziyaretçi kitlesi olan bir platformuydu. Hali hazırda yine en çok arananlar listesinin başında gelmektedir.  İnternet kullanıcıları aşağıda belirttiğim şekilde günümüz de de arama yapmaktadır.
 • Mynet sohbet
 • Eski mynet sohbet
 • mynet sohbet odaları
 • mynet chat
 • mynet evli sohbet
 • mynet sohbet eski

Popülerliğini günümüzde de korumakta ancak o bildiğiniz eski mynet sohbet yok artık. Bu kesin bir bilgi değil ancak,  en azından ben rastlamadım. Bu ve buna benzer isimler altında yüzlerce site  var, binlerce de makale bu yönde kullanıcı çekmek için uğraş vermiş, veriyor.

 1. Dalnet; ilklerden diyebiliriz, sanırım 40 yaş üstü kişilerin bildiği bir platform. Şu an açık mı? değil. Yine de günümüz de bile hala aranmakta olan bir sitedir. Bu sitenin domainini yazdınız mı önünüze İngilizce bir yazı çıkıyor. Bu site kapandıktan sonra Türkiye’ de yeni bir akım başladı, dalnet sohbet odaları tek tek birer sohbet sitesi oldu.  Yani dalnet’in global sohbet odaları isimleri birer sunucu olarak yayın hayatına başladı. En bilinen örneklerini aşağıda belirteyim.

En Eski Sohbet Odaları

 • Zurna; dalnet de global bir odaydı sadece, şimdi büyük bir sosyal ağ haline dönüştü.
 • Geveze; aynı şeyler bu oda ismi için de geçerli.
 • Ayva; dalnet sitesinin en gözde odasıydı, şu an chat sitesi olarak hizmet veriyor ancak sıralaması çok düşük.

Yazar: HAKANIM

Görüntüleme: 20 defa

Kategori: Sohbet Konuları

Yayınlanma Tarihi: 26 Eylül 2021

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.