Pratik makyaj teknikleri

           

Günlük yoğun koşuşturmalar, zaman darlığı derken sizi kapıda biri bekliyor.. E böyle çıkamassınız, acil makyaj yapmanız lazım. Nasıl mı, sizlere adım adım anlatacağım. Dikkatlice okursanız siz de dört beş dakika gibi kıza bir zamanda mükemmel bir makyaj yapmış olacaksınız. Bunun tek şartı var, o da biraz eliçabuk, pratik biri olmalısınız. Makyaj sıralamasını da doğru yaparsanız, beş dakikada bakımlı, cazibeli, şık bir görünüm elde edeceksiniz.

Acil makyaj teknikleri:

1 : Fondöten
Kuru cilde delikli bir makyaj süngeri ile uygulanmalıdır. Gündüzleri ince, geceleri dahayoğun bir tabaka sürülmelidir.

2 : Kapatıcı
Göz altı koyulukları, lekeler, sivilce ve siyah noktalarınız varsa kapatıcı uygulanmalıdır. Parmağın ucu ile alınan küçük bir miktar kapatıcıyı uygulanacak bölgelerin üzerine hafifçe dağıtın.

3 : Pudra
Gevşek toz pudralar tercih edilmelidir çünkü diğerlerine göre hafiftir. Büyük bir fırça ile tüm alanlara yayılmalı ve nemli bir süngerle fazlalıkları alınmalıdır. Kapatıcı sürülen yerlere daha az bir tabaka sürülmelidir çünkü kırışmalara neden olabilir.

4 : Gözler
Göz kapaklarına nötr bir tonda hafifçe fırça yardımı ile sürülür. Tek renk sürmek acele yapılan makyajlarda daha başarılı sonuçlar verecektir. Kaşların boyanması gerekmiyorsa taranması yeterlidir. Daha sonra maskara sürülerek gözler tamamlanır.

5 : Dudaklar
Dudaklara yüzün diğer kısımları ile uyumlu bir ruj seçilmelidir. Dudaklar kalemle çerçevelendikten sonra E vitaminli bir parlatıcı sürüldükten sonra ruj fırça ile çerçevenin içine doldurulur.

6 : Allık
Ne kadar allık sürüleceğini yüzün diğer kısımlarının koyuluğu tayin eder. Gündüzleri hafifçe sürülmelidir. Gece makyajı için parlak ve saten tonları tercih edilebilir. Yüz büyük bir öpücük verilecekmiş gibi hareketlendirildikten sonra çıkıntı kalan bölgelere allık sürülür.

Son Rötüşler :
İsteğe göre en üste sabitleyici bir sprey sıkılarak makyaj tamamlanır. Bekletmeyin beyleri hanımlar…

SohbetChe.Net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.