Küçük gözlere makyaj stili

Hiç sorun etmeyin gelişen makyaj sektörü her gün ilerleme kaydediyor. Makyajınızı uygun bir şekilde yaparsanız, gözlerinizi iri ve çekici hale getirebilirsiniz. Eğer bir makyaj stili oluşturursanız bu sorunu aşmış olursunuz. Bu makyaj  için doğru ürünleri seçmeli ve uygulamalısınız. Bu makyajı çok sık yaparsanız elinizde bu sisteme alışacağı için bir müddet sonra gayet kolay ve rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Bu makyaj için ne lazım:

1: Bir koyu bir de açık renk far seçin.

2: Üst göz kapağınızın tamamına açık renk farı iyice yayın.

3: Koyu renk bir kalemle kirpik diplerine çizgi çekerek göz çevrenizi belirginleştirin. Sonra bu çizgiyi dışa doğru dağıtın.

4: Koyu renk farı gözünüzün dışına doğru göz çukurunun üzerine iyice sürün. Biraz da dışa doğru hafifçe dağıtın.

5: Gözün iç kenarına beyaz renk far sürün. Farlar arasındaki renk farkının sınır oluşturmaması için renkleri iyice yedirin.

6: Kirpiklerinize iki kat rimeli dikkatlice sürün.

Küçük gözleri büyük gösterebilmek için ne yapmalıyım..

1: Kirpik diplerine siyah veya kahverengi göz kalemi ile ince bir hat çekin ve göz ucundan da biraz taşırın. Alt kirpiklerin diplerine de ince bir şekilde kalem sürün.

2: Gözleriniz birbirine yakın ise, gözün şakak tarafındaki ucunu daha koyu renkli  bir far ile belirginleştirmelisiniz.

3: Gözleriniz birbirinden çok ayrık ise, göz pınarının üstünü kaşa kadar koyuca ton bir far ile gölgelemeniz gerekmektedir.

Yazar: HAKANIM

Görüntüleme: 209 defa

Kategori: Kadınca

Yayınlanma Tarihi: 30 Mayıs 2013

Cevap bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.