Ruj seçimi

           

Hanımlar, her gün ruj sürüyorsunuz, ruj makyajın belli taşlarından biridir. Peki siz ruj seçerken nelere dikkat ediyorsunuz? Öncelikle şunu önemle belirtmek isterim ki sokak aralarında satılan ne olduğu belirsiz makyaj malzemelerinden kesinlikle almayınız, kullanmayınız. Ruj seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar neler, bugün bunlardan bahsedeceğiz.

Ruj seçerken dikkat edilmesi gerekenler:

1 : Ruj alırken kesinlikle deneyin. Sadece rengine bakıp almayın.

2 : Dudaklarınıza bir miktar seksilik katmak için, ruj sürmeden önce rujunuza uygun renkte bir kalemle dudaklarınızı çerçeveleyin. Dudak yapınız ince ise aşırıya kaçmamak koşuluyla çerçeveyi dudaklarınızın hafif dışına taşırarak çekebilirsiniz.

3 : Dudak kalemlerinizin ucunun mutlaka iyi açılmış olmasına özen gösterin. Aksi halde dudağınızın kenarına çekeceğiniz hat gereğinden kalın olabilir.

4 : Doğal bir görüntü elde etmek istiyorsanız, kalemle çerçeveledikten sonra dudağınıza yalnızca lipstick sürün

5 : Dolgun dudaklara sahipseniz, mat tonları tercih edin. Fakat dudaklarınız inceyse daha kalın görünmesi için, ruj sürdükten sonra dudaklarınıza parlatıcı sürün.

6 : Gün içinde kullandığınız rujlarınızın yanı sıra bir de sadece geceye uygun rujlarınız olmalı. Örneğin şarap kırmızısı bir ruj gece davetlerinde oldukça dikkat çekici dururken, gündüz için pek tavsiye edilemez.

Beyaz tenli hanımlar için

Doğal tonlar

Çekici karamel tonları cildini doğal gösterir.

Pembe tonları

Parlak pembe tonları sadece masumiyet kazandırmaz, ayrıca çekici de kılar.

Kırmızı tonları

Çilek kırmızısı cazibeli bir kırmızı tonudur. Sürene de, bakana da enerji verir.

Buğday tenli hanımlar için

Doğal tonlar

Şekerleme gibi parlak bir renk uygun olacaktır. Angelina Jolie de bu tonları tercih ediyor.

Pembe tonları

Metalik pembeler buğday tenlilere çok yakışacaktır.

Kırmızı tonlar

Orkide çiçeğinin kırmızıya yakın tonları cildine uyar.

Turuncu tonları

Esmer tenli hanımlar için

Doğal tonlar

Kayısı tonları yüzüne sıcak bir ifade kazandırır.

Pembe tonları

Altın tonlardaki şeker renkleri esmerlerde her zaman şık ve asil durur.

Kırmızı tonlar

Dut rengini düşünün. Bu renk dudaklarınızı çekici gösterir.

Turuncu tonları

Balkabağı renginin özellikle mat tonları esmerleri ayrı bir çekici kılar.

Çıplak gibi görünen dudakların en doğru kullanımı, dumanlı göz makyajı ve hafif bronz bir ten makyajı ile birlikte olur. Zaten, çıplak görünen dudaklar sezon makyajının en popüler trendleri arasında yer alıyor.

Doğru yapılırsa, çıplak dudaklar koyu gözler ile harika bir görünüm yaratabilir. Ten rengi ruj, kadından kadına değiştiğinden kişiye özel seçilmesi gerekir.

1-) Öncelikle, ruj uygulamadan önce dudaklarınızın pürüzsüz olmasını sağlayın. Kışın dudaklar çok kuruduğundan, pütürleri temizlemek için dudaklarınıza peeling yapın. Bunun için dış fırçasıyla çok hafifçe dudaklarınızı fırçalayın ve gece yatarken dudak koruyucunuzu sürün. Böylece sabah harika dudaklarla uyanacaksınız. Koruyucu yerine Bepanthen de sürebilirsiniz.

2-) Makyaj uzmanları bileğinizin iç kısmında ruju test etmenizi öneriyorlar. Dudak renginize en uygun tonu burada keşfedebilirsiniz. Bileğinizin iç kısmından bir veya 2 ton koyusu dudağınız için idealdir.

3-) Beyaz tenliler, kum rengi ve pembe gölgeli ten rengi rujlara bakmalılar. Koyu tenliler ise bronza çalanları denemeliler.

4-) Mükemmel bir dudak rengi ruj almak için başka bir ipucu, saf bej ruj tonları yerine pembe ya da şeftali tonlu olanları deneyin. Bu ruj tonları, bej olanlardan daha sıcaktır ve koyu dudak pigmentlerini nötralize etmek için idealdir.

5-) Herkesin doğal dudak rengi farklıdır. Dudak rengi koyu olanlar, dudaklarında saf bir çıplak gölge yaratmak için ince bir kat kapatıcı uygulayabilirler rujdan önce.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.