Web için zararlı hit

wpBu akşam sizlere web sitesine faydadan çok zarar veren girişlerden bahsedeceğim. Her web sitesi sahibi sitesinde girişler görmek ister, hit sayılarının artması için olağan üstü çabalar sarf ederler. Sizlere özgün konular hakkında daha önce yazılar yazmıştım bu akşam googleyi aldatmaya yönelik yazılardan, etiketlerden bahsedeceğim. Hit sayısı elbetteki çok önemli, bende isterim siteme girişler artsın, ilk sayfaya çıkayım. Ama, bu hile ile olacak bir şey değil. Google arama botları çok zeki yapay zekalar. Onları kandıramazsınız, kendinizi kandırmış olursunuz. Nasıl mı? O sahte hit getiren sitelerden bahsetmeyeceğim ki onlarda çok zararlı. Asıl konumuz yazmış olduğunuz sizce özgün içerik, ama google ce aldatmaya yönelik yazılar, makaleler. Örnek veriyorum yazının başlığı şu “Fenerbahçe-Galatasaray canlı maç izle”. Bu başlık altında sizce özgün fakat, sadece ilk 11’ler, maç saati, hakemler konusu yazılmış, ama maç izleme linki yok. İnternet kullanıcısı bu başlık ya da bu tür etiketlerle alakalı arama yaparsa illaki sitenize gelir, veya uğrar diyelim. Lakin, girmesiyle çıkması bir olur, yani aradığını bulamaz, bırakın ettiği küfürü bir daha o sitenin adını görse, ezzem olsa tıklayıpta bakmaz bile. Bu durum da önce sitenizin ismini kötü lanse etmiş olursunuz. Belki sitenize o gün için bin kişi girer, girer ama hemen çıkar. Bundan sonra bir de google açısından bakalım. Google de haklı olarak şunları söyler; giren anında çıkıyor, demek bu site insanları aldatıyor. Yani oradan da kötü bir puan almış olursunuz.

Bu aldatmaya yönelik işleri, çok büyük siteler de yapıyor. Ama siz çok büyük bir site değilsiniz, siz TV’de sürekli reklam da yayınlamıyorsunuz, kaldıki o siteler de google tarafından zamanla cezalandırılmaktadırlar. Kısacası iyi bir web sitesi, güvenilir olmalı. Bu yolda içerikler hazırlanmalı, etiketler eklenmeli.

Yazar: HAKANIM

Görüntüleme: 233 defa

Kategori: Genel, Wordpress

Yayınlanma Tarihi: 08 Şubat 2014

Cevap bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.