Resim optimasyonu

wpSizlere bu gün resimleri nasıl optimize edeceksiniz tarifini yazacağım. Web siteniz varsa ve de sitenizi iyi bir yere getirmek istiyorsanız bu konuyu dikkatlice okumanızı tavsiye ederim. Konu ekliyorsunuz, size birde resim lazım. Bu resim büyükmüdür küçükmüdür, web sitenize uygunmudur, değilse bile optimize ederek resmi sıkıştıracaksınız.  Bu sizin sitenize çok fayda sağlayacaktır. Çünkü zamanla resimler çoğaldıkça sitenizin hızı azalacak hatta CPU aşımı sorunu bile yaşayacaksınız, o yüzden resmi sıkıştırıp web sayfanıza eklemeniz en mantıklısı. Çok da kolay bir işlemdir. Sizlere adım adım ne yapmanız gerektiğini yazıyorum.

1. adım: Herhangi bir resmi masa üstüne indiriniz, ebatı önemli değil.

2. adım: Masa üstüne indirdiğiniz resme sağ tıkla yapınız, açılan pencereden “birlikte aç” seçeneğini tıklayın hemen sağında “microsoft office manager” sekmesine tıklayınız.

3. adım: açılan pencerede daha önce indirdiğiniz resim çıkacaktır. Hemen ekranın üstünde ortaya doru “resimleri düzenle” sekmesine tıklayınız.

4.adım: yine aynı sayfada sağ tarafa bir menü açılacak yine en üsteki resimleri düzenleye tıklayınız.

5.adım: Yine aynı pencere yenilecek ve en altta “resimleri sıkıştır” seçeneğini tıklayınız.

6.adım: Yine aynı yerde açılan menüden “web sayfaları” seçeneğini işaretleyip, en alttaki “tamam” seçeneğini tıklayınız.

7.adım: Bu işlemleri yaptıktan sonra resmin üstüne tıklayınız “yeniden adlandır” seçeneğinden resme ismini veriniz.

Bu şekilde resim optimizeniz  tamam olacaktır. Sıkıştırma işlemi yapılan resim sitenize herhangi bir ağırlık vermeyecektir.

Yazar: kaRnaK

Görüntüleme: 258 defa

Kategori: Genel, Wordpress

Yayınlanma Tarihi: 08 Şubat 2014

2 Yorumlar
HAKANIM

resimler sıkışınca web hızlanıyormu böyle karnak.

    kaRnaK

    Resim optimize Webin olmazsa olmazlarından Hakanım bence çok gerekli bir uygulama

Cevap bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.