Sohbet odaları ziyaretçilerinin aradıkları

Sohbet odaları ziyaretçilerinin aradıkları

Sitem neden ilk sayfalara çıkmıyor? sohbet odaları ve sohbet siteleri hakkında bir çok özgün makale yazdım ama yinede bu kelimelerle arama yapanlar siteme gelmiyor diyorsanız yazımı dikkatlice okumanızı tavsiye ederim.

Siz ziyaretçinize ne veriyorsunuz? ziyaretçi sitenize geldiğinde neyle karşılaşıyor? Bu işin püf noktası bence birazda bu soruların cevaplarında yatıyor. Siz kendinizi sohbet etmek için arama yapan ziyaretçilerin yerine koyun ve ona göre hamlelerinizi yapın. Eğer bir İnternet kullanıcısı “Adana sohbet odaları” yazarak arama yapıyor ise onun aradığı Adana ilinden birileri ile tanışıp biraz geyik yapmak ya da arkadaşlık kurmaktır. İşin özü bu peki sen bu konu hakkında web sayfana neler yazıyorsun? kıytırık bir yazı yazarak sitende bu aramayı yapan ziyaretçiyi tutmana imkan yok. Ben Adana için bir örnekleme yaptım siz bunun çerçevesini dilediğiniz kadar genişletin. Malum bütün sohbet siteleri iller bazında yüzlerce gayri ciddi yazı yazmış ve yazmaya da devam ediyorlar. Bu hataları bende vaktiyle yaptım ve hiç bir faydasını görmedim. Ama yazmışlar ve o siteler 1. sayfada binlerce useri var diyorsanız, ben derim ki siz daha bu yolun başlangıç noktasındasınız. Çünkü yıllarını ve gönüllerini bu işe vermiş webmastrlığın seo denilen bilgileri yaşaya yaşaya, kaybede kaybede öğrenmiş bu sitelerle boy ölçüşmeniz de bence çok zor. Bu konu hakkında sizlere bir kaç tavsiyem olacak yaparsınız ya da yapmazsınız buna sizler karar vereceksiniz.

  • Klişe olmuş “sitenizi güncel tutun” ve “özgün içerik” ekleyinden sonra, yine sitenizin sağlık durumunun iyi olduğunu düşünerek, en azından yapabileceğiniz şeyler şunlardır;
  • Sayfanıza gelen ziyaretçinin aradığı ne ise cevaplarınız o olsun. “Gel bizim sitede yüzlerce kız var onlarla sohbet et arkadaş ol” diyorsanız, gelen ziyaretçiye bu imkanı sağlayın. Yoksa da böyle yanıltıcı bilgilerle kullanıcı çekmeye çalışmayın.
  • Siz yazılı bir chat sitesi iseniz, sesli sohbet ya da bunlara benzer içerikler eklemeyin, sesli sohbet sitesi arayan bir kişi sitenize kazara girse anında geri çıkar ve sitede kalma oranı düştüğü için google nezninde eksi puan alırsınız.
  • Google arama motorunda hacmi çok yüksek kelimeler ile mücadele etmeninde pek bir mantığı yok, tek kelime yerine iki kelimede yükselmek için uğraşın. Sadece “chat” ile yükselmeniz imkansıza yakındır, “chat odaları” gibi çift haneli kelime guruplarına yönelin.
  • Sitenizin ana sayfasında aslı astarı olmayan bayan resimleri bulundurmayın, ziyaretçiyi ciddiye alın çünkü artık saf insan yok denecek kadar az, kandırmaya çalışmayın.
  • Rakip sohbet siteleri için ön çalışma yapın, basamak basamak rakip belirleyin, ilk 500 de çıkmayan siteniz için gidipte 1. sayfadaki siteleri analiz ederek zaman harcamayın.
  • Site içeriğinize orantılı baclink almaya çalışın PR değeri yüksek siteleri tercih edin, aşırıya kaçmayın google ceza kesebilir.
  • Tüm bunları yaptım ama gene olmuyor derseniz sıkıntı etmeyin sabırla yola devam edin.
  • Sen bunları yaptın da ne oldu? derseniz, evet, henüz hiç bir şey olmadı ama ben şunu da biliyorum ki olmadığının sebepleri daha önceleri bilmeden yaptığım hatalar. Unutmayın google merkez bankası gibidir, her ne kadar borcunuzu ödeseniz de protestolu senetlerinizi hiç bir zaman ana bilgisayarından silmez.

Yazar: HAKANIM

Görüntüleme: 83 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 31 Ocak 2015

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.