Rüyamda Beyaz Bir Kedi Gördüm

Rüyada beyaz kedi görmek, bir çok rüya tabiri yapan sitenin aksine ben bu rüyanın hayırlara vesile olacağını söylüyorum. Nedeni ise şöyle; etrafımdan, aile dostlarımdan ısrar üzerine yaptığım rüya yorumlarında, genel anlamda böyle bir rüya gören kişinin bahtının açıldığına, makus talihin apansız gelen haberlerle değiştiğine şahitliğim vardır. O yüzden benim fikrimce, zenginliğe, feraha, bekar bir delikanlı görmüş ise güzel bir kızla izdivaca yorumlamaktayım.

Hiç inanmamakla birlikte, farklı görüşlerden de bir kaçını belirtmek isterim. İş hayatında başarısızlığa, aile içinde huzursuzluğa, kötü bir gidişata rivayet edilirken; bu durum karşısında sıkıntılı ortamlara göğüs gerip, azimle mücadele edecek olanların başarı sağlayacağına da işaret edenler vardır.

Rüyada kara kedi görmek; işte bu rüya uğursuzluğa, bahtı açık birinin bahtının kapanmasına, mutsuz bir aile yaşantısına rivayet edilir. Siyah kedi gören bir kişinin, maddi zarara uğrayacağı, yıllarca kazanıp biriktirdiklerinin bir anda yok olabileceği de göz ardı edilmemelidir. Kara kedinin uğursuzluğu halk arasında bir söylence olsa da, islami tefsirciler olsun, çağdaş yorumcular olsun bu konu hakkında hayırlı bir işaretten bahsetmemişlerdir.

İslami bir kaynak, kara kedinin hane içinden birisi olduğunu söylemektedir. Bir diğer rüya yorumu ise; kara kedi gören bir kişinin, aile için önsezilerine güvenip, gelecek hakkında ki kararları dikkatlice süzüp, inanmadığı bir şeye evet cevabı vermemesi gerektiğine de işaret etmektedir. talihsizliğe, kötü kadre ve aile içine gelecek yeni bir hizmetçiye de rivayet edilmektedir.

Rüyada beyaz kedi okşamak; sevdiğine hasret kalmaya, çok istediğin halde bir türlü kavuşamadığın sevgiliye, sıcak bir yuva sahibi olacağına, uzunca bir süredir istediğin ama bir türlü alamadığın bir eşyanın hediye olarak gelmesine işaret edenler vardır. İslami kaynaklar da çok farklı yorumlarda bulunmuşlardır. Buna göre; kötü kadere, üzüntüye, sıkıntı ve cefaya haber elçisidir diyenler az da olsa vardır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.