Rüyamda At Arabasına Bindim

Rüyada at arabasına binmek, bu rüyanın yorumu bir çok kaynağa göre, üzücü bir kaç hadiseyle karşılaşacak, ama, çok kısa bir sürede bu sıkıntıları atlatacaksınız. Diğer bir kaynağa göre, böyle bir rüya görenin sıkıntılardan kurtulacağı, alacağı bir haberle çok sevineceği, kısmetinin açılacağı, sırtında taşıdığı bir yükün bu haberle azalacağına da rivayet edilir.  Rüyasında at arabasını iten birini görmek ise, üzerindeki sıkıntıların artacağına, kedere ve üzüntüye yorumlanır. Daha önceki rüya yorumları olarak paylaştığım yazılarda da belirttiğim gibi, rüyalarda görülen objeler, sembolik anlamlar içermektedir ve bu yüzden rüya tabiri yapanların bu kavramları göz önünde bulundurarak farklı açıklamalar yaptığını bir kez daha hatırlatmak isterim. Bende sizlere bu yorumları yaparken, bir çok farklı rüya tabircisinin açıklamalarından örnekler vermeye çalışıyorum.

Rüyada beyaz at görmek; Hz. Danyal (as) derki;  at rüyası, büyük bir makam ve mevkinin müjdecisidir. Bir çok İslam alimi at görmenin murat olduğu, kısmetin artacağı, zenginliğin büyük bir safhaya ulaşacağına yorumlanır. Beyaz at görmek ise, bekar bir genç kız görmüşse, sevdiği insanla evleneceği, hayırlı bir kısmet çıkacağı ve mutlu bir evlilik yapacağına tefsir edilir. Gören kişi erkek ise, hayırlı bir evladın  habercisi, iyi bir kısmet, şan şöhret ve bir isteğinin mutlak suretle olacağına işaret edilir.

Rüyada at arabasıyla elma satmak; bu rüyayla önüne çıkacak iyi bir iş teklifinden yarar sağlayacak, tüccar ise, elinde epeydir duran ve sıkıntı veren bir malı ummadığı bir paraya satarak kazanç sağlamak olarak yorumlayanlar çoğunluktadır. Rüyayı gören kişi dul bir kadın ise, iyi bir izdivaca, zengin ama kibirli bir kocaya işaret eder.  Elmalar kırmızı ise, yine berekete,  mülk sahibi olunacağına tefsir edenlerde vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.