Rüyada Ölü Görmek

Rüyada ölü görmek, öncelikle bu rüyayı ortalama ayda kaç kişi görüyor ve bu rüyanın anlamı için Google arama motorunun bu arama sonuçlarına verdiği cevap sayısından kesin bilgiler vererek başlıyayım. Her yıl ortalama ayda 18.100 kişi ‘rüyada ölü görmek‘ yazarak Google de araştırma yapıyor ve bu da demek oluyor ki aşağı yukarı on sekiz bin yüz kişi böyle bir rüya görüyor. Bu sorguyu yaptığımızda Google bize tam 672.000 sonuç gösteriyor, bir de diğer arama motorlarını düşünürsek bu rakamlar olağan üstü sonuçlar gösteriyor.

Rüyada ölü görmek, için geçmişten bu güne inanılan şudur,  rüyada ölen şahsın ömrünün uzayacağı anlamında yorumlanır. Kısmetli bir dönem, hayırlara vesile olacak dostlukların habercisidir. Bir diğer inanılış ise,  uzakta olan, çok sevip saydığınız birinin aniden gelmesi, inanılışıdır. Bu iki görüş de rüya yorumu yapan çağdaş ya da İslami yorumcuların ortak görüşüdür. Ürküten ve aynı zaman da korku veren bu rüyanın can sıkıntısı bir rüya olduğu kesindir ama açıklaması daime iyiye işaret edilmiştir.

Rüyada Ölü Birini Görmek Tabiri

Rüyada birini ölü görürseniz, Kıskançlığı dolayısıyla sizi çekemeyen birisinin, tavırları ve konuşmaları ile sizi mutsuz edeceğine, enerjik yapınızı etkiliyeceğine yorumlanır.  Bir müddet arkadaş ilişkilerinize, yakın dostlarınıza ve sizinle samimiyeti az olan ama merhabalaştığınız birisi de olsa dikkat ediniz. İslami bir kaç kaynak ise rüyada ölü birini görmek, toplum içinde artan bir sevgi, saygı ile karşılaşmaya, hayal edipte bir türlü başaramadığı bir olayın başarılmasına, bol kazanç olarak tefsir edilmiştir.

Rüyada eşinin öldüğünü görmek, ürpertici ve sevimsiz bir rüya olmasına karşılık, tabiri olumludur. İş hayatında başarı, yeni bir iş, rüyada ölen kişi tekrar dirilirse, ticari hayatta üstün bir başarı, iflas etmek üzere olan birisinin işlerini düzeltmesi anlamında tabir edilmektedir.

Rüyada oğlunun öldüğünü görmek, çok zor bir rüya, rüyadan öte bir kabus ancak, bu rüyanın anlamı güzeldir, bu rüyayı gören her kimse, olası bütün düşman ya da rakiplerinden kurtulup, rahat bir yaşantıya kavuşacaktır.

Rüyada annenin öldüğünü görmek, bu rüya bir yansıma olarak algılanabilir, çocukluğunuzdan kalma bir öfke, gerekli ilgi alakayı görememiş olma, sevgisiz bir ortamda büyüme gibi, bilinç altında yatan bir öfkenin yansıması denilebilir. Ancak, rüyada ölü görmek, ilk başta da belirttiğim gibi, uzun ömre, hayırlı haberlere vesile olduğunu da unutmamak gerekiyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.