Rüyada kuyuya düşmek, rüya yorumu yapanları hemen hemen ikiye bölmüş, hatta çok farklı tefsirler ile kafa karıştıran bir durum hasıl olmuştur.  Benim bu konuda ki görüşüm ise yıllardır hiç değişmemiştir. Rüyalar tersine çıkar, evet ama, bu her rüya için geçerli değildir. Biraz moralinizi bozacağım  ama, görüşlerimden dönmem de  mümkün değil. Ancak, reel hayatta içinde bulunduğunuz ruhsal haliniz de çok önemlidir. Buna göre, eğer şen şakrak, sorunsuz bir hayatınız var iken, rüyanızda kuyuya düşmüş iseniz; Erkekler için; iş hayatınızda büyük sıkıntılar çekebilirsiniz, büyük umutlar ile hazırlamış olduğunuz projeden olumsuz yanıt alabilirsiniz, büyük aşk yaşadığınız kişiyle yapılacak bir izdivaç neticesinde, sıkıntılar çekip, hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Bayanlar için; Verdiğiniz bir karar neticesinde, hayatınızda olumsuz gelişmelerle karşılaşacak, rızk kapısı dar biriyle izdivaç, bir iftiraya mağruz kalmak, dedikodunun çok yapıldığı ama, nüfusu az bir semte taşınmak, çocuk özlemi çekmek, ailenizden uzak bir yerde, koşulları ağır bir işte çalışmak olarak yorumlanır. Eğer sıkıntılı bir hayatı olan kişi rüyada kuyuya düşmüş ise, bence, yorum yapacak bir durum da yoktur. Her zaman söylediğim gibi, içinde bulunduğunuz hayat şartlarının rüyalara çok fazla baskısı vardır.

Rüyada kör kuyudan çıkmak; mutluluk habercisidir, azimle çalışmanın, alın teri ile kazanılmış bir mülkün müjdecisidir. Büyük bir taşıt ile uzun bir seyehatin gerçekleşmesi, yıllar sonra sona eren evlat hasreti, hayırlı bir gelinin hane içine uğuruyla birlikte gelmesi, kaybedilmiş, yada çalınmış kıymetli bir eşyanın bulunması, bereketli bir hasat sezonu, tren, ya da gemi gibi büyük bir taşıtla gelecek, kısmetli bir misafir topluluğunun müjdesi olarak tabir edebiliriz.

HAKANIMRüya Tabirlerirüya yorumu,rüyada,Rüyada kör kuyudan çıkmak,Rüyada kuyuya düşmekRüyada kuyuya düşmek, rüya yorumu yapanları hemen hemen ikiye bölmüş, hatta çok farklı tefsirler ile kafa karıştıran bir durum hasıl olmuştur.  Benim bu konuda ki görüşüm ise yıllardır hiç değişmemiştir. Rüyalar tersine çıkar, evet ama, bu her rüya için geçerli değildir. Biraz moralinizi bozacağım  ama, görüşlerimden dönmem de  mümkün...Güncel konular, magazin, moda, TV, dizi film, yarışma programları başta olmak üzere her konu da bilgi paylaşım hizmeti veren bir Türkiye sitesidir.