Rüyada Abdest Almak ne manaya gelir

Rüyada Abdest Almak ne manaya gelir

Rüyada abdest almak, hayırlara vesile, gönüllere Allah yolunu açan, hatalı davranışları terk edip, doğru yolu seçmek için, arzulanan ama bir türlü yapılamayan ahiret işlerinin vaktinin geldiği manasına gelir. Rüyayı gören kişi hasta ise, şifa bulacağı, yokluk içindeyse, feraha çıkacağı, günahı çok olan birinin, tövbelere geleceği, huzurun ve selametin anahtarı olarak da tefsir edilmektedir. Rüyada abdest alan kişi, üzüntülerinden kurtulup, gam ve kederleri bir kenara atmak olarak işaret edilir. Çok zor ve imkansız gibi görünen  uğraşların artık halledileceğine yorumlanır. Rüyada abdest alıp namaz kılan kişi, bütün çektiği üzüntüleri ve ızdırapları geride bırakıp,huzur dolu günlere kavuşacak olarak işaret edilir. Böyle bir rüya gören kişinin bütün emellerinin gerçekleşeceği, borçlarından kurtulacağı olarak da tefsir edilir. İman eden bir kişinin, böyle bir rüya ile dinine daha sıkı sarılıp, vazifelerini kolaylıkla yapacağına da delalet gösterilir.

İslam alimi İmam Neblüsi der ki; rüyasında abdesti varken tekrardan abdest tazeleyen, nimet üzerine nimete, rahmet üzerine rahmete delalet gösterir.

Rüyada abdest alıp namaz kılmak; tüccar bir Müslüman rüyasında abdest almadan namaza durmuş ise, hiç sermeye koymadan para kazanacağına delalettir.

Rüyasında abdest alıp namaz kılan  birini gören kimse, üzüntülerden kurtulur, gamı kederi geride bırakır.

Rüyada abdest almak isteyip de abdesti alamamak; Hane içinde kaybolacak bir eşyanın ya da kıymetli bir malın bütün aramalara rağmen bulunamamasına, çok zaman sonra bulunup sevinileceğine delalet eder.

Rüyasında abdest alan bir kimse için hemen hemen bütün kaynaklarca hayırlı işlere vesile olacağı anlamı çıkarılmaktadır. Bir çok kaynaktan yaptığım araştırmalar neticesinde, böyle bir rüyanın tabiri, huzur ve sağlıklı günleri işaret ediyor.

Yazar: HAKANIM

Görüntüleme: 50 defa

Kategori: Rüya Tabirleri

Yayınlanma Tarihi: 26 Kasım 2015

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.