mİRC-Sohbet

            Whatsapp'ta Paylaþ

Twitter’dan sonra YouTube de erişime engellendi. Böyle giderse  Facebook da kapanabilir. Bu kapatılmaların sonucunda sanırım eskiye dönüş başlar mİRC sohbet siteleri belki eski günlerine dönüş yapar. Tabi ki keşke kapatılmalar falan olmasa kim ister böyle yasakları. Elbette ki kimse istemez. Biz konunun o boyutuna bu yazımızda değinmeyeceğiz.

İnternetin Türkiye’ye gelmesi ile Türk insanı da  chat yani Türkçe karşılığı sohbet siteleri ile tanıştı. Bu tanışma İRC  proğramı ile oldu. Farklı insanların sohbet odalarında buluşup texs yani yazışarak anlaşma olayı bir anda çığ gibi büyüdü. Eğlenceli bir ortam da sohbet ediliyor, müzik dinlenebiliyordu. Du diyorum çünü; Facebook ve benzeri sosyal ağlar açılınca İRC sitelerindeki sohbet edenlerin bir çoğu çağa ayak uydurarak hemen feys denilen platforma üye oldular ve gelişmiş bir programla  muhabbet  etmeye farklı oyunlar oynamaya başladılar. Durum da böyle olunca mİRC siteleri kullanıcı kaybına uğradılar.

Şimdi ne olacak? elbette bu yasaklar kalkacaktır, böyle de kalacak değildir. Hani bir İRC sitesi sahibi olarak öyle sanıyorum ki, bir çok site sahibi de bu durum karşısın da kullanıcı kazanmak için yeni politikalar belirleyecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*