Kanarya Yorkshire

            Whatsapp'ta Paylaþ

sari-kanaryaAdı İngiliz YORKSHIRE kontluğundan gelmektedir. Zaman içinde daha iri ve güçlü ”Golding”diye adlandırılan yeni tip geliştirilmiştir.

(Bu ırkı değerli kılan Özellikler ) :

  1. Duruş (25 Puan) : 80 derecelik açıyla dik ve asil durur. Baldırlar muhakkak görünmelidir. Kuş uzun-güçlü, hemen hemen arasından geçilecekmiş gibi duran bacaklar üzerinde dik durmalıdır.Kanaryalar içerisinde en zarif ve alımlı  bir ırktır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kuyruğun rahatça taşınabiliyor gözükmesidir.
  2.  Tüy (25 Puan) :İpek gibi, dar ve sık, yatık olmalıdır. Kanat ve kuyruk sımsıkı, kapalı olmalıdır. Kuyruk ucu çok az çatallı olabilir.
  3. Kafa (20 Puan) : Kafa her yönü ile yuvarlatılmış ve dolu dolu yanaklarla vücudun iriliğine uymalıdır. Tüylerinin bolluğu nedeniyle gözler üzerinde uzanan kaş olabilir. Gaga kısa ve huni gibi olmalıdır. Gözler mümkün olduğunca kafa ortasında olmalıdır. Boyun mümkün olduğunca belirsiz olup, bir bütünmüş gibi görünmelidir.
  4. Vücut (10 Puan) :Omuzlar geniş ve yuvarlaktır. Göğüs dolgun olarak gaga dibinden başlayarak, havuç şeklinde kuyruğa doğru incelmelidir. Karın ve kuyruk altı düz bir çizgi şeklinde olmalıdır.
  5.  Boy (10 Puan) : En az 17cm olmalıdır.
  6.  Renk ve Genel İntiba (10 Puan) : Kafeste kendini sunması, temizliği, canlılığı ve ayrıca homojen olarak kuşun boyanması da göz önünde tutulur.

alıntıdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.