Diyanet Rüya Tabirleri

Diyanet rüya tabirleri yazarak, gördüğü rüyanın anlamı için araştırma yapan İnternet kullanıcılarının bilmesi gereken önemli bir husus var. Bu konuda uzun zamandır araştırmalar yapan birisi olarak, şurasını kesin biliyorum ki; Diyanet işlerinin böyle bir uygulaması yok, diyanet vakfının da yok. Sadece şu var ki, İslam alimleri tarafından yapılmış rüya tefsirleri mevcuttur, ama, diyanet işlerinin rüya yorumlama gibi bir çalışmasının olmadığını da bilmek gerekiyor. En azından ben İnternet kullanıcılarının bu bilgiyi bilmesi gerektiğini düşündüm. Diyanet rüya tabirleri ya da buna benzer isimlerde bir çok İnternet sitesi rüya tabirleri yapmaktadır. Çok da güzel açıklamalar, İslam alimlerinin konu hakkında ki görüşleri ziyaretçiler ile paylaşılmaktadır. Ancak, binlerce, milyonlarca rüya ve bu rüyanın anlamı olarak İslam alimlerinin tefsiri. Şahsen ben çok enteresan karşılıyorum, çünkü, Rüyamda televizyonda oyuncu oldum, diye soru soran birine bin yıl önce yaşamış bir İslam aliminin ismini vererek, şöyle demiştir, diye açıklamalar yapılıyor. Hani rüyamda deveden düştüm dese, anlayacağım. Elbette ki işini dürüst ciddi yapan siteler var, büyük İslam alimlerinin de bu konu hakkında ki anlamlı açıklamaları tartışılmaz, ancak, sözüm sadece bu işi gayri ciddi yapan, sadece para kazanmak adına yapan kişilere.

Rüya yorumları yapan siteler, isim olarak neden diyaneti kullanıyor; nedeni şu, Diyanet rüya tabirleri yazarak, Google arama motorunda sorgu yapan kişi sayısı yıllık bazda, aylık ortalama 22.000 kişi. Böyle bir arama sorgusu için de elbette ki bu ve buna benzer isimler altında siteler açılmış ve açılmaya da devam etmektedir.

Burada önemli bir noktaya da vurgu yapmak istiyorum ve bence göz ardı edilmemesi gereken bir durum. Rüyayı gören kişi, varsa yakın çevresinde, yoksa bu işi ciddiyetle ele alan İnternet sitelerinde yorumlatmalıdır. Bunun da nedeni şudur, sadece para kazanmak amacıyla, ağzı üç beş laf edebilen cahil cüvela kesimi, rüya sahibinin moralini bozmaktan başka bir şey yapmaz. Ya da kişiye duymak istedikleri sözleri söyleyerek, onu kısa süreliğine mutlu eder.

Benim bu yazıyı yazmamın birinci nedeni, konu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamak. Naçizhane bende uzun zamandır çağdaş rüya yorumları yapmaktayım ve hasıl olunan konularda bilgi sahibi isem kişilere yardımcı olmaya çalışmaktayım. Yazılarımda çok zaman ben de İslam alimlerinin görüşlerinden bilgiler sunmaktayım. Ancak, kesin ve doğru kaynakları kullanmaya özen göstermekteyim.

Diyanet rüya tabirleri başlıklı yazım, yanlış bir algıyı düzeltebilmek adına çok düşünülerek, farklı çevreleri zan altında bırakmamaya çalışarak yazılmıştır. Zaten, bu başlıkla, sadece bir makale ile üst sayfalara çıkabilmem bir mucize olur. Sitemizin ve benim yakın takipçilerimin konu hakkında bilgi sahibi olması düşüncesiyle yazılmış bir makaledir.

Yazar: HAKANIM

Görüntüleme: 40 defa

Kategori: Genel, Rüya Tabirleri

Yayınlanma Tarihi: 09 Aralık 2015

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.