Yılbaşı için farklı Öneriler

Kocaman bir yıl bitti sayılır, 2016 yılına çok az bir süre kaldı, hatta sayılı bir kaç gün de diyebiliriz. Yılbaşı için sizlere farklı bir kaç öneride bulunmak istedim. Aslında tavsiye niteliğinde dikkat edilmesi gereken bir kaç püf noktadan bahsedeceğim. Hepimiz biliyoruz ama, ya unutuyoruz, ya da ihmal ediyoruz.

  • Eşinize her yıl hediye mi alıyorsunuz, bu yıl almayın. Eğer daha önce almıyor iseniz, bu yılbaşında küçük de olsa bir hediye alın, eşinizi onure etmiş olursunuz.
  • Hanımlar, her yılbaşında kırmızı iç çamaşırı giydiniz de, başınız göğe mi erdi. Bu sene başında başka bir renk giyin, hiç de giymeyebilirsiniz farklı olabilir.
  • 2016 Yılbaşı gecesini yaşlı anne babanızla geçirebilirsiniz, en azından yanlarına bir gidip, nasılsın deme teveccühünü gösterebilirsiniz.
  • Her yılbaşında lüx bir resturant, bu yıl evinizde sakin bir ortamda yeni yılı karşılamak belki size farklı gelebilir. Fakat, eğer ki her sene evinizde kutlama yapıyor iseniz bu yıl bir fark yaratın, lüx olmasa da kesenize uygun bir mekanda eğlenebilirsiniz.
  • Tabi ki işini dürüstce yapan, hijyen kurallarına uyan işletmeler vardır, ama, malum yılbaşı, mekanlar çok kalabalık olacaktır. Yani, yemeğinizi evinizde yiyebilirsiniz, ısıtılmış kebaplar, ısıtılmış şiş tavuklar, önünüze bunlar gelirse şaşırmayın. Farklı bir şey yapın, evde yemeğinizi yiyip öyle gidin.
  • Yine mi hindi dolması, farklı bir şey yapın, sadece sebze ağırlıklı bir menü hazırlayın, kıyamet kopmaz merak etmeyin.
  • Tombala, bıktırdı bu tombala, evde fasulye nohut kalmayacak, değiştirin bu oyunu. Papazkaçtı oynayabilirsiniz, farklı bir şey olur.
  • Yine çerez, yine çay kola, 31 Aralık akşamı süpriz yapın, no çerez no çay kola. Mesela ılık bir süt ve kiraz kurusu olabilir.

Siz bu sene yani 2016 yılbaşı gecesi bir fark yapın ve erkenden uyuyun. Biraz mizahi bir dille yeni yılınızı kutlamak istedim. www.sohbetche.net ailesi olarak, 2016 yılının bütün ülkemize barış huzur getirmesini diler, bütün dünyada savaşsız, sevgi, saygı düzeni hakim olması dileğiyle mutlu yıllar dilerim.

Yazar: HAKANIM

Görüntüleme: 280 defa

Kategori: Magazin

Yayınlanma Tarihi: 24 Aralık 2015

Cevap bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.