Yılbaşı hediyesi ne alabilirim

yilbasiKoskoca bir yılı daha geride bırakıyoruz. Acısıyla tatlısıyla. 2014 yılı geldi çattı kapıya.  Malum bu yılbaşının müslüman alemi için pek bir kıymeti olmasa da süregelen alışkanlıklar devam ediyor, edecekte. Sevgilime yılbaşında nasıl bir hediye alsam, ya da eşime diye kara kara düşüncelere girilmiştir bile.  Her yılbaşı arefesinde olduğu gibi bu gün yarın TV’lerde konuşulmaya, anlatılmaya başlanacak, malum alış veriş, ekonomi için çok iyi bir şey. Şu cümleyi de sıkça duyacaksınız “kırmızı kilot uğur getirirmiş”. Şimdi ne olacak, kırmızı gül biçiminde paketlenmiş iç çamaşırları muhakkak ki çok satılacak,  fantazimidir bilinmez ama bence bu yılbaşında da çok satacak, favori  o diyorum ben.

E tabi ki  bayanlarda karınca kararınca bir hediye alacak sevgilisine, nişanlısına, kocasına. Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez elbet, malumunuzdur ki bu hep böyle olmuş ve de olacaktır da. Erkekler ne yapacak, tabi ki önce çiçek lazım sonrası cep durumuna göre değişir. Ama şurası var ki eminim hepsi ekonomisini zorlayacak bir hediye almak için çırpınacaktır. Hediye olsun da bir çiçek bile yeter bana, ya  da beni düşünsün de isterse bir mendil alsın.  İstisnalar vardır elbette, ufacık şeylerle bile mutlu olan kadınlar vardır. Bunları istisna olarak sayalım, diğerleri ne yapacak bir çiçekle yetinecek mi sizce. Bence  önceden verilen çiçekle gülümseyecektir ama, aklındaki de şudur” acaba ne hediye aldı bana” diye merakla bekleyecektir. Sonuçta çiçeğin arkasından pahalı bir hediye alınmadıysa yine bence çok olsun sabahın erken saatlerinde iğneleyici bir laf duyacaktır esasoğlan.

Şimdi ekonomisi çok iyi olan erkekler için de durum vahim tabi. O da zorlanacaktır hediye için. Neden derseniz, e malum zengin, birazda çapkınlığı var sayalım, sevgilisine pahalı bir hediye alacak. Çünkü, iş adamımız evli ya, sevgilisi ya da metresi muhakkak bir pahalı hediye ister. Diyelim ki bir araba alsın ona.  E arkadaş evdeki çocuklarının annesi o muhterem kadın, “ahiretlik” o ne olacak. Ona da haksızlık olmasın diye bir araba alacak. Evet durum bu, artık yılbaşında ne hediyeler alacaksınız sizler karar vereceksiniz. Kolay gelsin.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.