Yazışmalı Chat Siteleri

Yazışmalı chat siteleri  Türkiye’nin değil, dünyanın en dürüst, en seviyeli siteleridir. Yazışarak sohbet etmek mİRC istemcisi ile 1980’lı yıllarda  popüler oldu. İnsanlar klavye başında dünya çapında arkadaş bulma şansına erişti. İlk başlarda çok yavaş olan internet, zamanın ruhuna uyum sağladı.

yazışmalı chat

yazışmalı chat

Yazışmalı  chat yapanlardan birisi olan ben, doksanların başında chat sitesine girer selam yazardım. Emin olun birilerinin Aleyküm selam demesi sanırım bir sigara içim süresi kadar olurdu. Oysa şimdi durum çok farklı ve yazısmalı sohbet çok daha keyifli bir hale geldi. Soldaki resimde yazışmalı olarak sohbet edenleri görebilirsiniz. Aslında resmi büyütüp biraz dikkatli gözler ile bakarsanız, en solda saat aralıklarını görebilirsiniz. Neredeyse  saniye farkı bile olmadan kolaylıkla chat yapabiliyor insanlar. Evet, günümüz dünyasında klavyeden dökülen sözcükler, karşı tarafa anında ulaşabiliyor.

Yazışmalı Chat Mobil Bağlantı İle Yapılıyor Mu?

Evet, mobil olarak bağlantı kurabilir ve yazarak chat yapabilirsiniz. Hatta ve hatta mobil olarak bağlantı kurulamayan siteleri google cezalandırmasa da, arka sayfalara atmaktadır. Texs tabanlı yazılım mobile de uyumludur ve bu sayede  mutfakta yemek yapan bir bayan aynı zamanda chat de yapabilmektedir. Burada tek sıkıntı şudur; cep telefonlarının ekranı küçük olduğu için ekranın çok hızlı kayması. Yani, yazılan yazıları okumak için dikkatli gözlerle bakmak gerekiyor. Ayrıca, site yönetimlerince atılan uzun global reklamlar, dezavantajıdır.

Yasışmalı Chat Ortamı

Yazışmalı chat ortamı yazımın ilk başında da belirttiğim gibi, genel anlamda seviyeli sohbet ortamı sunmaktadır. Bu ortamı sunanlar hazırlayanlar, katılımcısı ile, yöneticisi ile parasal bir beklentisi olmayanlardır. Bu sitelerde gizlilik ve görünmezlik sanki bir tabu olarak kabul edilmiştir. Kimse kimseye bir resmini at ya da buna benzer bir şeyler söylemez, söyleyemez. Burada sadece yasışmalı olarak chat yapılır. İnsanlar konuşarak değil yazışarak tanışır dost olur, arkadaş olur ve hatta aşık olur.

Chat ortamı huzurludur, bağıran olmaz, sataşan olmaz, güvenlidir. Jest yoktur, mimik yoktur sadece yazılar ile muhabbet edilir. Dozunu iyi ayarlayabilenlerin esprilerine doyum olmaz, eşek şakası yapanlarında seyrine doyum olmaz.

Sesli görüntülü sohbet sitelerinden farkımız, parasız olmamızdır. Hiç bir ücret ödemeden giriş yapıp sohbet odalarımızda sizlerde geyik muhabbetine katılım sağlayabilirsiniz.

Yazar: HAKANIM

Görüntüleme: 206 defa

Kategori: Sohbet Konuları

Yayınlanma Tarihi: 13 Ocak 2022

Cevap bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.