Yandex nedir

yandexYandex, Rusya’nın en büyük arama motorudur. Birçok internet tabanlı ürün ve servis geliştiricisidir. Yandex, rusyanın en çok kullanılan ana sayfasıdır ve 56 milyonun üstünde kullanıcısı olup dünya sıralamasında beşincidir. 

Türkiye’ye gelişinden sonra, reklam kampanyaları ile iyi bir yer edinmiştir. Şahsi fikrimce, google ye kavuşamasada eğer google web kullanıcılarına, sürekli yeni uygulama cezaları verirse ve yandex de bu çizgisinde devam ederse, Türkiye’de de çok sürmez büyük oranda ana sayfa olarak bilgisayarlarda yerini alır.
Web site sahiplerinin google den şikayetleri epeyce yüksek. Bunu yaptığım araştırmalarda görüyorum. Haklıdırlar ve ya haksızdırlar onu bilemem ama müşteri şikayeti epeyce çok. Son günlerdeki dalgalanmalardan sonra bir çok web sitesinin sıralamalarda gerilemeye düşmesi, web site yöneticilerince pek olumlu karşılanmadı. Hatta akıllara şu soru geliyor; acaba google reklam alabilmek için mi sıralamada geriye atıyor. Bir çok forumda, sitede bu ve ya buna benzer yazılara raslamak mümkün. Tabiki bende aynı dertten muzdarip olunca epeyce inceledim konuyu. Evet benim sitemde de kopy paste içerik yok ama çok gerilere düştüm maalesef. Durumda böyle olunca insanın aklına her şey geliyor tabiki. Yandex favorim olacak bundan sonra bende ana sayfa yaptım. Tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok misali. Olsun biz sanal insanıyız, bıkmıcas, sürekli çalışacas. Sabırla goruk helva olurmuş. [goru; üzümün ham ekşi haline denir]

 

Yazar: HAKANIM

Görüntüleme: 150 defa

Kategori: Genel, Haberler

Yayınlanma Tarihi: 08 Eylül 2013

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.