Joseph Yabo isyan etti

           

Fenerbahçe’de ilk isyan, HT spor’un haberine göre; Türk futbolunda yeni uygulanmaya başlanan 6+0+4 uygulaması,Fenerbahçe tarafından desteklenmiş, Alper Potuk’ renklerine katan Fenerbahçe hazırlıklarını bu dogrultuda yapmıştı.Bu süreçte Fenerbahçe’nin kadrosunda bulunan 11 yabancının nasıl bir tavır gösterecegi, kimin gidecegi UEFA tahkim kurulu nun kararı sonrasına bırakıldı.Lakin ilk çatlak ses Joseph Yabo dan geldi.

Nijeryalı stoper Joseph Yabo, ya oynarım yada giderim, ne trübüne çıkar nede kulübede oturrum diyerek resti çekti.

Geçen sezon başında bonservisine 3 milyon Euro ödenen 32 yaşındaki oyuncunun bu restinin altında ise milli forma sevdası yatıyor. Nijerya Milli Takımı adına 95 maça çıkan ve 100’e ulaşarak ‘dalya’ demek isteyen Yobo, Fenerbahçe’de forma bulamazsa bu hedefine ulaşmanın çok zor olacağını düşünüyor.

Nijerya Milli Takım Teknik Direktörü Stephen Keshi ile bu konuda görüşen ve “Oynamazsan seni kadroya alamam” yanıtını alan Yobo‘nun 2 yıl daha sözleşmesi bulunuyor. Yıllık 2 milyon Euro alan oyuncunun, bonservisinin bedelsiz verilmesi halinde ayrılmaya da sıcak baktığı ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.