Tatlı cadı

           

Kral Arthur , bir  soruya doğru cevap verebilirse hayatı kurtulacak, aksi taktirde ölecektir.Soruya cevap verebilmesi için 1 sene süresi vardır.Soru aynen şöyledir:

-”………………..Kadınlar Ne  İster…………….”

Bu soru tabi ki , dünyanın en zor sorusu.Ancak, kralın fazla bir tercih şansı yoktur.

Ülkesine geri döner. Türlü alimlere, bilir kişilere danışır ama soruya tam bir doğru yanıt bulamaz. Bu sorunun cevabını sadece yaşlı bir cadı bilmektedir. Artık en son gün gelmiştir ve Arthur mecburen cadıya gider.Cadı  soruya cevap verecektir ancak bir şartı vardır.  Cadı cevap karşılığında Arthur’ un yakın arkadaşı,en iyi ve yakışıklı şovalyesi ile evlenmek istemektedir.Arthur yıkılır ve bunu kabul edemeyeceğini söyler ve cadının yanından ayrılır.

Şovalye olanları duyar, krala koşup hiç bir şeyin Arthur’un hayatından daha önemli olamayacağını söyler.Ve  cadıdan cevabı alır.

-”……Kadınlar her zaman kendi özgür iradeleriyle karar almak isterler…….”

Evet kesinlikle doğru olan bu cevap sayesinde kralın hayatı kurtulur ancak , şovalyenin hayatı sönmüştür. Nihayet şovalye için en kötü an yani, gerdek gecesi gelir.

Ancaaaakk… Odaya girdiğinde karşısında cadı yerine dünyanın engüzel kadınını görür .

Şovalye şaşırır ve sorar :  ”Sen kimsin?”.

Kadın cevap verir : – ”Ben evlendiğin cadıyım.

Ancak gündüzleri son  derece çirkin ve geceleri son derece güzel olurum . Yada ,gündüleri son derece güzel ve geceleri son derece çirkin olurum. Nasıl gözükeceğime sen karar vereceksin”.                                                                            Şovalye çok kısa bir süre düşünür: Geceleri  mükemmel bir sevgili mi yoksa gündüzleri eşiyle beraber  kazanacağı saygınlıkmı?

Ve şöyle cevap verir: -”Nasıl olmak istediğine sen karar ver lütfen , ben senin her haline karşı saygılıyım”

Cadı bu karar karşısında çok sevinir:

”Sen bana seçme özgürlüğünü verdin ve beni kısıtlamadın şovalyem.Bu yüzden ömür boyu yanında güzel ve saygılı biri olarak gözükeceğim”.

Kadınlar ister, son derece güzel;ister, son derece çirkin olsun…

Her Zaman TatLı Birer Cadıdırlar!…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.