Sohbet Girişi chat

kullanıcı
sifre

Twitter’a erişimin engellenmesine dair kararın kaldırılması

twitterTwitter’a erişimin engellenmesine dair kararın kaldırılması:

Twitter’a erişimin engellenmesine dair kararın kaldırılması talebiyle Türkiye Barolar Birliği, İstanbul Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı’na itiraz başvurusunda bulunBu konu ile ilgili açıklamalarını şöyle dile getirdiler;

  “Söz konusu yasaklama kararıyla Türkiye Barolar Birliği ve milyonlarca yurttaşımız kendileriyle hiçbir ilgisi olmayan, ne olduğunu dahi bilmediğimiz bir sebeple Twitter’a erişememekte ve mağdur olmaktadır” ifadesi kullanılan açıklama şu şekilde devam etti:
Twitter’a genel bir erişim yasağı konulması, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ne, Anayasa’ya ve inernet düzenlemelerini de içeren 5651 sayılı Kanun’a aykırıdır. Türkiye Barolar Birliği, Twitter’a erişimin engellenmesine dair kararın acilen kaldırılması talebiyle İstanbul Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı’na itiraz başvurusunda bulunmuştur. Ayrıca yok hükmündeki bu kararı veren ilgili savcılar ve on milyonlarca insanımızın insan haklarını ihlal eden sorumlu hakimler hakkında HSYK’ya; yine yok hükmündeki bu kararı uygulayan TİB yetkilileri hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur.
Türkiye Barolar Birliği Başkanı
Metin Feyzioğlu
ayrıca;
“Ayrıca yok hükmündeki bu kararı veren ilgili savcılar ve on milyonlarca insanımızın insan haklarını ihlal eden sorumlu hakimler hakkında HSYK’ya; yine yok hükmündeki bu kararı uygulayan TİB yetkilileri hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur. Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız” dedi.

Yazar: naz

Görüntüleme: 12 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 21 Mart 2014

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.