twitter, twiter, tviter dünya medyasında twitter yasağı dedikoduları

twiter, tiwiter, tiviter, twitter

twitter

Teknoloji çok hızlı ilerliyor ancak hukuk ayak uyduramıyor.Twitter yasaklandı..bu konular sadece Türkiye’nin değil bütün dünyanın tartıştığı konular. En son davos  Zirvesi’nde dünya liderleriyle kapalı oturumda bu konu tartışıldı. Ortaya çıktı ki dünya liderleri bu konuda bir çözüm arayışı içinde…

dünya medyasında twitter yasağı dedikoduları

Bursa mitingindeki “Twitter’ın kökünü kazıyacağız söylemlerinden sonra … Uluslararası toplumun ne dediği umrumda değil. Herkes Türkiye Cumhuriyeti’nin gücüne şahit olacak” sözlerine de yer verildi.

CNN İnternational ise İstanbul da bulunan  muhabirine bağlandı. CNN İnternational bu haberi  “Türkiye’de twitter kesilmesi” diye duyurdu. “Türkiye başbakanı sosyal medya sitesini “keskin” şekilde eleştirmişti” şeklindeki acıklamalarda haberde yerini aldı.

İnternet sayfasında ise twitter haberi, “sosyal medyada çıkan utanç verici sızıntıları engellemek için çalışıyor” başlığı ile yer aldı. Bu haber ile yasaklama kararının ardından, öfke ve kızgınlığın devreye girdiği belirtilerek, Türkiye’deki twitter yasağının dünyadaki Twitter kullanıcıları arasında en çok konuşulanve konuşulacak  konular arasına girdiği belirtildi.

Twitter haberine  göre, “Twitter Türkiye’de engellendi” ve “Türkiye Twitter’ı blokladı” hashtagler dünya listesinin ilk iki sırasını paylaştı.

 Ali Babacan; (Başbakan Yardımcısı)olaya şötyle bi açıklama getirdi; Türkiye’de Twitter’a erişimin engellenmesi ile ilgili, ”Mecburiyetten alınıyor bu karar. Bunun uzun süreceğini zannetmiyorum. Çok hoşa giden bir konu değil. Hukuk çiğneniyorsa, hukuk ihlali varsa bir şeyler yapmak gerekiyor” dedi.

Yazar: naz

Görüntüleme: 239 defa

Kategori: Genel, Haberler

Yayınlanma Tarihi: 21 Mart 2014

Cevap bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.