Mesele yine chat meselesiymiş

Uzun bir ayrılıktan sonra yine birlikteyiz ve yine yeniden farklı konular, günlük olaylar hakkında paylaşımlarda bulunup yorumlarınızla birlikte sesimizi duyurmaya çalışacağız. Bu akşam ki konumuz teleskop sohbet, ne alaka derseniz ki bende şaşırdım, teleskop chat isminde bir internet sitesi varmış.

Google analiz sitesinde portalımızda bulunan aynalı teleskop nedir? başlıklı bilgilendirme yazısına son günlerde dikkat çekici bir şekilde giriş yapıldığını fark ettim. Hani bazen olur TV’ de ilginç bir konu olur, bir devlet adamı bir söz söyler ve insanlarda bu nedir? diyerek internet ortamında araştırır. Fakat böyle bir olayın olmadığı apaçık ortada, neden bu konuya bu kadar giriş oluyor bende önceleri bir anlam veremedim.

Bu akşam biraz araştırma yapayım dedim ve google arama çubuğuna ‘teleskop sohbet’ yazdım, oda ne, ilk sayfada sitemiz çıkıyor. Biraz daha araştırdım ve sonuç olarak gördüm ki teleskop chat isminde yabancı menşeli bir chat sitesi var ve hatta giriş yaptım yarım yamalak İngilizcemle sohbet bile ettim.

Enteresan bir olay, şöyle ki; uzunca bir zaman bu kelimelere yönelik yazılar yazdım, maalesef google sitemi bırakın birinci ya da onuncu sayfayı ilk beş yüz de bile hiç göstermedi. Ben vazgeçtim yazmaktan demek ki google benden vazgeçmemiş.  Ama artık o sayfayı kapattım, sıkıldım zaten o işten artık reklam getirisi olan konulara ağırlık vermekten yanayım, bakalım, çalışmalarımız ne gösterecek.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.