Suç kimde

Beşiktaş şampiyonluk yolunda ilerlerken, aslında herkesin beklediği, ama sanki hiç beklenmeyen bir olaymış gibi bi kaç gündür TV’lerde bu konu konuşuluyor. Beşiktaş’lı taraftarlar sahaya indi maç iptal edildi. Sahaya inen taraftar Beşiktaşlı değildi, 1453 kartallar dı bu ve ya buna benzer konuşmalar ahkam kesmeler devam ediyor. Bu  ülkede zaten hiç bir olayın sorumlusu olmaz, hiç duymadım, bu olaydan ben sorumluyum deyip de istifa eden bir yetkili, daima başkaları suçlu, olay araştırılıyor, gereken yapılacak. Pes yani, futbolun bir oyun olduğu artık unutuldu sanırım. Adamı kebap şişiyle öldürüyorlar, palalarla kesiolar, bir oyun için canlar gidiyor, olayı araştırıyoruz
gereken yapılacak.

Aylardır Çarşı Grubunun gezi direnişi haberleri Tv lerde anlatılıyor, suçlu ilan edileceklerde Allahtan pek bu işle alakalı bir Çarşı taraftarı bulamadılar. Daha önceki yazılarımda da sıkça bahsettim siyaseti spora alet etmenin ne denli kötü sonuçlar getirebilecegini, korkum bu gidişle bir gün çok daha kötü olayların  vuku bulmasıdır. Allah korusun.

Suç kimde şimdi, ben bir vatandaş olarak soruyorum suçlu kim. Sizce bulunacak mı, yoksa üç beş kişiye ufak tefek cezalar ve tamam olay bitmiştirmi olacak. Suçlu hepinizssiniz, bu işlerle iştigal eden kim varsa suçludur. TV ler de spor yorumcuları, gazeteler, aklınıza kim geliyorsa bu olayda biraz suçludur. Toplumu sürekli geriyorsunuz, maç konuşulmuyor, o onu dedi, bu bunu dedi, ben demiştim hatırlıyormusunuz geçen sene , heleki bilmedikleri de bir şey yok. Reyting alacağız diye olmadık gündemlerle haberlerle futbol severi başka mecralara çekiyorsunuz. Biz futbol seyretmek istiyoruz, biz takımımızın şarkılarını söylemek istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.