Sohbet sitesinin hedef kelimeleri

           

Sohbet siteniz var ise ve arama motorlarında üst sıralara çıkmak istiyorsanız sizlere bazı önerilerde bulunacağım. Muhakkak ki bir hedef kitle kelime grubunuzun olması gerekmektedir. Bu kelimeleri analiz sitelerinden de kontrol edebilirsiniz.

  • Chat : İngilizce bir kelimedir. Türkçe karşılığı “sohbet” demektir. Chat kelimesi ile ilk sayfalara çıkmak imkansıza yakın bir şeydir. Çünkü, koskoca bir dünya ile rekabet etmeniz gerekmektedir. Malum bir çok ülkede İngilizce dili kullanılmaktadır. Kazara bu kelimeyi 1. sayfaya çıkarabilirseniz bir dünya sitesi olma yolunda sadece 1.adımı atmış olursunuz.
  • Sohbet: Mantığa uygundur. Bu kelime ile üst sıralara çıkmak uzun çalışmalarla mümkün olabilir.  Seo konusunu çok iyi bilmek gerekir. Bu kelime ile kasabilirseniz Türkiye çapında bir siteniz olabilir.
  • Sohbet odaları: Sohbet ve chat kelimelerinin zorluğu nedeniyle webmastırlar bu iki kelime ile arama motorlarında çalışmalar yapmaktadırlar. Olası sonuçlar içinde bence 3. sırada yer almaktadır.
  • Chat odaları: 4. sırada çalışma yapılabilir. Bu ve bunlara benzer bir çok domain olduğu için çok çalışma gerektirir.
  • Bedava sohbet: Eğer seo dan anlamıyorsanız bence bu iki kelimeye yönelik çalışma yapabilirsiniz. Malum yeni internet kullanıcıları chat sitelerini ücretli sanabiliyorlar.
  • İl sohbet: Yani illerimize yönelik kelimelerle “İstanbul sohbet” ya da “Ankara sohbet”  nüfus yoğunluğuna göre katılımcı sağlanabilir. Örnek ben Tarsus chat kelimelerinde 1. sayfadayım sohbete bu konudan günlük giriş bir elin parmaklarını dahi geçmiyor.

Benim çalışmalarım bu yönde, İnternet de sohbet sitesi enflasyonu çok aşırı olduğu için hedef kelimelere yönelik çalışmalarda çok sabır gerekiyor. Sizlere başarılar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.