Sohbet sitesi için ne yazmalıyım

Sohbet sitesi için ne yazmalıyım

Sohbet sitesine hangi konular eklenmeli

Bu konu hakkında doğruluğu ispat edilmiş bir yazıya, makaleye ben rastlayamadım. Sohbet sitesi olarak içeriklerimizin neler olması gerektiğini açıkçası bende pek bilmiyorum. Ancak, gözlemlerim sonucu bir şeylere ulaştım fakat bu da kesin doğru bilgi değil. Zaten öyle olsa sitemiz 1. sayfada olurdu.

Birinci sayfaya çıkmış ve uzun süredir oralarda tutunmuş siteleri inceliyorum, sohbet konusuyla ilgili içeriklere rastlayamıyorum, bırakın içerikleri tekil olarak bir tane bile sohbet yazısı yok. Ama 1. sayfada ve aslanlar gibi de yerlerini koruyorlar. Diğer bir gözlemim de şu; bazı siteler var 3 bin 4 bin hit alıyorlar, üçüncü, beşinci sayfaya hatta birinci sayfaya bile geliyorlar. Lakin iki yıllık gözlemim de şunu da gördüm ki; sadece sohbet yazıları ile yükselen siteler ani düşüşler de yaşıyorlar, şahit olduğum, gözlemlediğim en az beş tane sitenin şu anda esamesi okunmuyor.

İnternet ortamında bu konuyla ilgili bir araştırma yapsanız ve biraz da takipçi olursanız sizlerde muhakkak ki farkedeceksiniz. Şimdi bu durumda sitenize içerik olarak hangi konuları ekleyeceksiniz?

Eğer web ana sayfanızın ana şablonunu iyi ayarlamaz iseniz üç beş tane sohbet ile ilgili yazı yazsanız %2.5 barajını aşar hatta %9 seviyesini geçebilir ve hedef kelimeniz sohbet spam olarak algılanabilir. Araştırmalarım bunu gösteriyor, ben bu yönde çalışmalarımı sürdürüyorum ama, yukarıda da belirttiğim gibi pek de başarı sağladığım söylenemez. Lakin şunu da unutmamak lazım ki google uzun süreli algılama robotları ile işlem yapıyor. Yani, bu gün sitenizden bir url silseniz üç ay belki de 5 ayda silmiyor bile. Diyeceğim o ki, sitenize özgün içerikler ekleyin ve bunların yoğunluğu da sohbet olmasın.

 

Yazar: HAKANIM

Görüntüleme: 30 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 30 Ağustos 2014

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.