Bitkisel sivilce maskeleri

Bitkisel sivilce maskeleri

 

Bitkisel mask

Bitkisel mask

Sivilce ,hanımların korkulu  rüyası,kabusu.Makyajla kapatılmaya çalışılsa da bütün bayanlar onlardan kurtulmanın çarelerini aramaktadırlar.Bitki özlü sivilce maskeleri, sizleri sivilcelerinizden kurtaracak,dilediğiniz bir cilt e kavuşmanızı saglayacak.

Yağlı yiyeceklerden uzak kalmaya özen gösterin. Cildinizi sürekli temiz tutun, temizleme jeli kullanarak en az günde bir kez  jel yardımıyla yüzünüzü ve boynunuzu temizleyin.Bunu hatırlattıktan sonra ,bitki özlü sivilce maske tarifini  vereyim.

 

1 yemek kaşığı gül suyu ,ve 1 yemek kaşığı balı iyice karıştırın. Bu karışımı cildinize dikkatlice sürün. Yirmi  ,25,dakika bu şekilde bekleyerek ılık suyla cildinizi durulayın. Gül suyu maskesini her gün mutlaka uygulayın.

Gül suyu maskesinin yerine, çam ağacı maskesinide deneyebilirsiniz. Aktarlarda bulunan çay ağacı yağından faydalanabilirsiniz. Çay ağacı yağı cildinizde meydana gelen sivilcelerin oluşumunu önler. Çay ağacı maskesini yapmadan önce cildinizi iyice temizleyin. Bir pamuk yardımı ile çam ağacı yağını sivilcelerin üzerine sürün. Sivilceleriniz geçene kadar bu işlemi tekrarlayın.

Sarımsak maskeside cildinizdeki sivilcelerin geçmesi için etkili bitkisel maske tariflerindendir. Bir diş sarımsağı soyun. Sarımsağı keserek sivilcelerinizin üzerine koyun ve 2 dakkika bekletin. Çünkü sarımsak bakterileri yok eder ve sivilcelerin iyileşmesine yardımcı olur.

Yazar: HAKANIM

Görüntüleme: 34 defa

Kategori: Kadınca

Yayınlanma Tarihi: 26 Mayıs 2013

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.