Sitem neden indexlenmiyor

Sitem neden indexlenmiyor

Web sitesi olanların son günlerdeki en çok aradığı cevap sitesinin neden indexlenmediği  ya da  neden çok geç indexleniyor sorularının cevapları olsa gerek. Şu an bizim sitede de öyle bir sorun var, bende cevap arıyorum. Çok ciddi olarak tanınan forum siteleri, webmastr siteleri de ciddi bir cevap veremedi. Sanıyorum ki onlarda çaresiz, onlarda bilmiyorlar cevabı. Yazılarına falan bakarsanız maşallah altı ağızlı ejderhalar. Ben şahsen bir kaç forum sitesi ve webmastr sitesine ciddi olarak sorunumu yazdım. Ya hiç cevap alamadım ya da “haydi bakim reklamını da yaptın” gibi  bilmişlik taslayan yorumlar.

Siten özgün içeriklerle, özgün resimler ve insanlığa hizmet eden bir yapıdaysa paniğe bence gerek yok. Zaten yine bence, google nin arama motorlarının yapısı hakkında çok da bir bilgi sahibi olan insanların buralarda olacağına inanmıyorum. Sadece kılişe sözcüklerle, sonuca ulaşmayan makalelerle, eksik bilgilerle bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Elbette ki vardır bilenler, konuya hakim olanlar ancak bir veya iki site haricinde sıralaması iyi olan siteye de pek rastlamadım.

Bu konu hakkında sizlere tavsiyem sadece şu olacak, google yönergelerinden iyi bir web sitesi nasıl olmalı konularını dikkatlice okumanız ve bildiğiniz kadarıyla uygulamanızdır. Rakip sitelerinizi mercek altına alıp, onların yaptıklarını yapmaya çalışmanızla da bence bir yere varılmaz, varılmıyor da.

Yazar: HAKANIM

Görüntüleme: 27 defa

Kategori: Genel, Wordpress

Yayınlanma Tarihi: 24 Mart 2014

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.