Sevgililer gününde ne yapılır

sevgililer günü14 Şubat 2014 sevgililer günü bütün sevenlere kutlu olsun. Sevgilisi olmayanlar için hiç bir özelliği olmayan bir gün. Sevgililer gününde ne yapılır?

Sevgililer günü yapılacak en güzel şey, benimle evlenirmisin demek olacaktır,  bunu da bir tek  taş yüzükle süslemek sevgiliye verilebilecek en güzel hediye olarak düşünülmelidir. Tabi ki bir de zaten evli olanlar vardır. Artık hayat arkadaşının gönlünü almak için ekonomisine göre bir hediye o da alacaktır. Sevgililer günü deyince akla hemen gül gelmektedir. Bayanlar çiçek olarak gülü çok severler. Ama şunu da belirtmeden geçmek istemiyorum, çiçek sadece bir üvertür olarak, günün olmazsa olmazlarındandır. Sevgilinize bir demet çiçek  verdiniz, çok sevinecek gözlerinin içi gülecektir. Ancak şunu da unutmamak lazım; bayanlar çiçeğe tebessüm ederek bakarken, muhtemelen akıllarında ki soru da şu olacaktır “acaba asıl hediye nedir, bana ne aldı”. Artık arabamı alırsınız, değerli bir takı mı onu bilemem. Ama asıl hediyeye bakarak size not verecektir. Sorarsanız bütün kadınlar sadece bir gül alsın yeter der, derler evet ama güzel de bir hediyeyi mutlaka beklerler. İstisnalar çoktur elbette ama çoğunlukta bence böyle düşünceler içerisindedir. Erkeğe ne alınır; ne alınsa olur, ister saat, ister çorap o her şeye sevinir yeter ki hatırlansın bir tebessüm edilsin. Doğanın gereği bu sanırım, illaki erkek kadına kur yapacak. Dünyanın bir çok yerinde de durum böyle zaten.

Çiçekti hediyeydi, güzel bir akşam yemeği ve sıkça söylenen “seni seviyorum” sözleriyle bu gün kutlanacaktır. Nihayi hedefe doğru atılacak adımlar bunlar olacaktır.

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.