Rüyada Kabus görmek

Rüyada Kabus görmek

Korkunç Rüyalar görmek

Rüyada kabus görmenin bir kaç tabiri olduğunu yaptığım araştırmalar neticesinde öğrendim. Yaptığınız işte zarar edeceğinize ve gizli bir düşmanınız olduğuna, o gizli düşmanınızı da diskalifiye edeceğinize yorumlanıyor. Kabusların sıradan bir rüya olmadığı için yorumlanamayacağını söyleyen araştırmacılarda azımsanmayacak kadar çok. Bazı rüya tabiri yapanlarda düşmanınız olan kişilerden ne kadar uğraşsalar da herhangi bir zarar görmeyeceğinizi işaret eder. İslami rüya tabiri yapanlar ise, şeytani rüyaların insan bedenine tonlarca ağırlıkta bir yük yüklediğini, göğsünün altında kabus görenin nefes alamadığını, uğursuz, korkunçtan daha korkunç olduğunu söyler. Bazılarına göre ise benliğimizde ki ilkel duygulardan kaynaklandığı ve yaşamın tüm olumsuzluklarının gece bu şeytani kabuslara taşındığını belirtir. Yine bir İslami kaynakta ise şöyle söyleniyor; Karanlıktan, çok yüksek yerlerden düşme korkusu, insanoğlu üzerinde yapılan korkunç deneylerden, sel, deprem gibi bir takım şeylerin  vermiş olduğu ruhsal sorunlardan bunalıma girmek. Başka kaynaklardan birisi de  görülen bu kabusların hiç anlatılmamsı, başkalarıyla paylaşılmaması daha hayırlıdır der.

Hekimden sorma, çekenden sor demişler, çocukluğumdan belli rüyamda kabuslar görür ve hatta bu rüya mı kabus mu adı her neyse içinde de yaşarım. Bu tür rüyalar görmeyenler ben ve benim gibi kabus görenlere özellikle aile içinde gülerler. Oysa ki ciddi bir sorundur bu, öyle ki gecelerinizi zindana çevirir, uyumak dahi istemezsiniz. Geceleri yalnız kalmamaya özen gösterir, illaki uyuduğunuz da sesinizi duyabilecek birisi olsun yanınızda istersiniz. Eğer mümkünse gece tek kalmamaya özen gösterir varsa bir dostunuz aile yakınınız onda kalmayı tercih edersiniz. Nedeni de şu; öyle derin kabuslar görülür ki sesinizi apartman duyabilir, bizzat yaşamışımdır bu olayı. Her zaman böyle güçlü ses ya da çığlıklar atılmasa da arada öyle kabuslar  görünür ki, çığlık atmaktan kendinizi alıkoyamazsınız. Aslında farkındasınızdır, bu bir kabus dersiniz ancak, o anı yaşadığınız için hiç bir şey yapamazsınız. Kabus anında genellikle bağırır fakat sesinizi duyuramadığınızı düşünürsünüz ve daha yüksek sesle bağırırsınız sonrasında da, en yüksek sesle bir bağırırsınız herkes duyar.

Yeni evliydim, geceleri kabus görüyor, öyle şiddetli kabuslar görüyordum ki eşim ağlıyor ve çok huzursuz oluyordu. Babam bir köydeki hocaya durumu anlatır ve bir muska yazdırır, getirir bana. Pek inanmasam da verdiği suyu içtim yazdırdığı muskayı yastığımın altına koymuştum. Epeyce bir müddet görmedim kabus, ancak, sonra yeniden başladı ve hacıyla hocayla da bitmedi bu olay.

Ben kabuslarımla yaşamayı öğrendim, geceleri aynı dizi filim gibi uyandırılsam ve eğer ki geri hemen uyusam aynı kaldığım yerden devam ederim kabusa, dedim ya dizi filim gibi. Neyse ki ev halkı alıştı, huyumu da bildikleri için uyandırdıklarında bir su içirir ve en az beş dakika geri uyutmazlar. Ayrıca, kendimce bir yöntem de geliştirdim, yani eskiye göre fazla sıklıkla artık görmüyorum. Peki kabus görmemek için ne yapmak lazım? ben şahsen artık fazla uyumuyorum, çok geç yatıyor, erken uyanıyorum faydası çok oldu bunun. Özellikle geceleri uykum tam gelmeden uyumuyorum,  uykum gelse dahi kendimi zorluyor, gözlerim kapanana kadar yatmıyorum. Şu an saat 00:12 ve ben bu yazıyı yazıyorum, gözlerim yeterince yoruldu sayılır az sonra da uyuyacağım, inşallah kabus görmem.

Kabuslarımda askere gitmeden önce sürekli beyaz sakallı bir ihtiyar görürdüm ve bu sakallı ihtiyarla uzun müddet sabahladım. Sonraları çok farklı kabuslar görmeye başladım, genellikle çok sevdiğim, canımdan öte dediğim insanlara bir şeyler olur ve ben onlara bir şey olmaması için çırpınırım.

 

 

Yazar: HAKANIM

Görüntüleme: 60 defa

Kategori: Rüya Tabirleri

Yayınlanma Tarihi: 25 Kasım 2015

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.