Rüyada Halı Sermek

Rüyamda Halı Seriyordum

Rüyada halı görmek, genel anlamda mal varlığının artmasına, zenginleşmeye ve bununla birlikte mutluluğa  yorumlanmaktadır. Halı eğer ki tek başına görülmüşse bütün rüya tabircileri tarafından iyi anlamda ve zenginlik anlamında açıklanır. İslami kaynaklar ise,  iyi bir kulluk işareti olarak sayar ve bu rüyayı gören kişinin namaz kılması yönünde tavsiyelerde de bulunurlar. Zenginliğin ve kısmetin simgesi olarak gösterilirken, pek az kaynakta olumsuz örneklere de rastlanmaktadır. Ancak bu oran yok denilecek kadar az, ve herhangi bir gerçekçiliği de yok gibi görülüyor, en azından ben bu kanaatte olduğum için gereksiz buldum ve sizlerle paylaşma gereği de duymadım.

Rüyada halı yıkamak; Esas anlamda iki farklı görüş hakim olmakla birlikte zenginlik, kısmet açıklığı daha baskın olarak ortaya çıkmaktadır. Bu görüşe göre, fakirlik günlerinin son bulduğu, artık, çok daha az çalışarak hayatını sürdüreceği ve hatta bu az çalışma karşılığında dahi kıskanılacak düzeyde bir refaha ulaşacağı belirtilmektedir. Diğer bir görüş ise, bu görüş benim yaptığım araştırmalara göre %35 civarında yani 10 rüya tabircisinin 3.5 tanesi kötü anlamda tefsir etmektedir. Buna göre halıyı yıkayan kişi bizzat kendisi ise, eve gelen kısmetini kendi elleriyle yıkayıp süpürmüştür ve sıkıntılı günlerin habercisidir.

Rüyada halı silmek; Halıyı silen kişi bizzat kendisi ise, sıkıntılarını zorda olsa kendi emek ve çabaları ile bir kenara atılmasına ve güçlüklerin üstesinden geleceği manasına yorumlanabilir.  Halıyı silerken gözyaşı döküyor ise, bu sıkıntılarını kısa vadede aşacağının delaletidir. Bütün bunların yanında zenginlik, mal mülk sahibi olacağı anlamına da gelmektedir. Bazı İslami rüya tefsiri yapanlar ise, sıkıntılı günlerinin devam edeceği, zulüm ve eziyet görecek bir haber alacağına da işaret ediyorlar. Bütün bunların yanında yüzdesel olarak böyle bir düş görmenin ve bu  rüyada halı olmasının iyi şeylerin habercisi olduğunu söylemektedir.

Rüyada siyah halı görmek; halının renginin siyah olması iyiye yorulmaz, ancak, bu halıyı silen kişi yine bizzat kendisi ise ve halı silindikçe beyazlaşıyorsa, sevinç, mutluluk, zenginlik ve bütün sıkıntılardan kurtulma habercisi olarak açıklanmaktadır. Halı simgesel olarak zenginlik ifadesi olarak yorumlandığı için, renginin silindikçe açılması, kişinin kendi emekleri ile, bütün zorlukların üstesinden geleceği işareti olarak tefsir de edilmektedir. Kaynaklar, böyle bir rüyanın hayırlı sonuçları olacağı yönünde hemfikir olarak açıklamalarda bulunmuşlardır. Siyah renkte ki bir halı, kararan bahtı, silinirken beyazlaşması ise pürü açık, şanslı günlerin yakında geleceğini gösterir.

Rüyada halı dokumak; Çalışarak, emek vererek, cefa dolu yıllarının sona ereceğine,, çok zor da olsa hayal ettiği mutluluğu yakalayacağına, bu mutluluk için çekilmesi gereken çileye, bir çok uğraştan sonra  yüklüce bir ganimete ulaşacağına yorumlanır. Halıyı dokuyan kişi bizzat rüyayı gören kişi ise, yine, yokluk dolu yılların sona erdiğine, zenginliğe ve bu zenginliğin alın teri ile olacağı için kişinin cimrileşeceğine de yorumlayanlar vardır. Bu konuya vakıf kaynaklardan birisi ise, hiç ummadığı varlıklı bir dost ya da arkadaştan destek alacağına, bu alınan destekle çok çalışıp iyi bir servet sahibi olacağına da işaret edilmiştir.

Rüyada Halı sermek istatistikleri; Google arama çubuğuna  son bir yılın istatistiklerine göre, yaklaşık olarak ayda ortalama 390 kez bu terimleri içeren sorgular giriliyor.  Buna karşılık olarak  karşımıza tam 133.000 sonuç çıkıyor. Bunlar Google arama motorunun bizzat kendi verileri. Ben bu rüyanın anlamı hakkında ki bilgileri ise farklı kaynak kitaplardan aldıklarım ve İnternet araştırmalarım sonucu sizlerle paylaşırken  gözlemlediğim şu %85 oranında bu konuya dair hayırlı bir rüyadır sonucu çıkıyor. %15 Dolaylarında ise olumsuz  yönde açıklamalarda bulunanlar da vardır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.