Rüyada  Gelinlik Giymek

Rüyada Gelinlik Giymek

Rüyamda Beyaz Gelinlik Giydim

Rüyada gelinlik giymek, genel anlamda mutluluk habercisi, beklentilerin mutlu sonla biteceği, hiç olmayacak sanılan arzuların ve isteklerin çok kısa zamanda olacağı anlamını taşır. Bizzat rüyayı gören kişi eğer bekar bir genç kız ise ya da bekar bir delikanlı ise, uzun müddettir birlikte olduğu ve anlaştığı kişiyle, hayallerini kurduğu evlilik müessesesine, önlerine çıkan umulmadık kolaylıklar ile kavuşacaktır. Bu rüyayı gören kişinin önündeki engellerin kalkması, beklenmedik bir maddi olanak ile aşılacak, anlamını da taşımaktadır. Rüyayı gören kişi evli bir erkek ise, aile içindeki tatsız durumların birden yok olacağı, mazide kalan huzurlu aile ortamına yeniden kavuşulacağına yorumlanır. Evli bir kadın gördüyse, beklenmeyen bir bebek habercisi, ya da hiç beklenmeyen maddi bir kazancın aile içine geleceği ve sıkıntılı durumların mazide kalacağı anlamını taşır. Rüyada beyaz gelinlik, eğer kirli ya da lekeli bir şekilde görülmüş ise, bu rüyanın anlamı tam tersi olarak açıklanır. Yani, mutsuz bir evlilik, evlenilen kişi ile uyum sorunları yaşanacağı bir çok kaynakça olumsuz açıklanmıştır.

Rüyada gelinlik giyen yaşlı kadın; gelinliği giyen kişi çok yaşlı biri ise ve bu rüyayı gören kişi de genç bir kız ise, çok yakın zamanda evlilik hazırlığı yaptığı kişi ile sorunlar yaşayabilir ve bu düğün tarihi epeyce bir ileriye atılabilir. Evli bir bayan böyle bir rüya görmüşse,  yakın akrabalarından biri ya da bir aile dostuna kısmet çıkacak ve mutlu bir izdivaç yapacaktır. Tüm bunların yanında bazı kaynaklar bu rüyanın anlam bakımından, çok istenen ama bir türlü olmayan çocuk hasretinin son bulacağı ve bu haneye gönülleri ferahlatan bir haber geleceğini de açıklamıştır.

Rüyada kız arkadaşıyla birlikte gelinlik giymek; çok yakın ve sırdaşınız olan bu arkadaşınız ile beraber uzun bir seyehate çıkabilirsiniz. Samimi bir arkadaşınızdan iyi bir haber alabilir ve bu beklenmedik haberle birlikte uzun bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Uzak bir yerden aldığınız haber ile çok mutlu olabilir ve bu güzel habercinin yanına gidebilirsiniz.

Rüyada gelinlik altınla dolu; alacağınız iyi bir haberle çok neşeleneceksiniz, zenginlik, mal, mülk sahibi olacaksınız. Kıskandıracak bir yaşantı, uzak bir yerde tatil, mutlu, huzurlu ve bol çocuklu bir aile hayatına kavuşacaksınız. Farklı bir kaç kaynak ise, gelinlik üzerinde altın görülmesini pek hayra yormamakta, kötü bir haberci olarak da yorumlanmıştır.

Rüyada pembe gelinlik giymek; mutluluğa işaret edenler çoğunluktadır ancak, mutlu ve monoton bir izdivaç da diyen kaynak çoktur. Pembe gelinlik giymek, bekar bir kızın dul bir adamla, bekar bir delikanlının ise dul bir kadınla evleneceğine de yorumlanır. Yine bu konuda itibar sahibi bir İslam bilgini, bu rüyada hayır vardır amma, meyvesiz bir ağaç, çocuksuz bir evlilik tefsirinde bulunarak, yapılacak bir izdivacın iyi düşünülmesi gerektiğini de belirtmiştir.

İslami rüya tabiri yapan kaynakların hemen hemen hepsi rüyada gelinlik giymek tefsirini yaparken, neşe, beklentilerin olumlu sonuçlar vereceği, kısmeti bol bir yıla gireceğini, böyle bir rüya gören kişinin hayırlı bir evlat sahibi olabileceğini, hiç umulmayan, beklenmeyen bir yerden alınacak haberle,  yüklüce bir mirasın sahibi olabileceği, olarak da  açıklamaktadırlar.

Rüyada gelinlik giymek istatistikleri; Google arama motoruna ortalama olarak her ay  40.500 kişi bu sorguyu yazmaktadır. Google ise aramayı yapan kişilere  78.200 sonuç göstermektedir. Bu rüyanın anlamı nedir diye araştıran bu 40.500 kişi ise karşısına çıkan ilk beş sayfadaki sonuçlara bakıp değerlendirme yapmaktadır. Editör arkadaşlarımız ile yaptığımız araştırmalar neticesinde yüzdesel olarak bu rüyanın hayır getireceği,  ön plana çıkmaktadır.

 

Yazar: HAKANIM

Görüntüleme: 35 defa

Kategori: Rüya Tabirleri

Yayınlanma Tarihi: 26 Kasım 2015

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.