Rockçı imam ABD”ye gidiyor

           

 

Rockçı imam ABD'ye gidiyor

Rockçı imam ABD’ye gidiyor

Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı Pınarbaşı köyü imamı  Ahmet Muhsin Tuzer yakında ABD’ye gidecek. Kurduğu müzik grubu Frick’la ünü dünyaya Rockçı imam olarak yayılan 42 yaşındaki Ahmet Muhsin Tuzer  9 Nisan’da bir dizi konser vermek için ABD’ye gidiyor.

Rockçı imam, Ultima Festival Newyork 2014’de sahne alacak. Ayrıca burada bir dizi    proğramlara katılacak. 23 Nisan’da Newyork’taki Issue  Project  Room’daki  festival de de sahne alacak olan İmam Tüzer’le beraber drone müzik sanatçısı Catherine   Christer   Hennix ve grubu ’The Chora(s)san Time   Court   Mirage’ da sahneye  çıkacak.

Bu konu hakkında Rockçı imam Ahmet Muhsin Tuzer şöyle dedi,  “Okuyacağım parçalar ve Kuran-ı Kerim’den bölümler, provalardan sonra kesinlik kazanacak. Ama Esmaül Hüsna’dan bir bölüm,  ezan, İhlas ve Fatiha surelerini mutlaka okuyacağım. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı günü ve Kutlu Doğum Haftası’nın hemen bitiminde vereceğim konser, Amerikalılara İslam’ın farklı bir yüzünü gösterecek” diye açıklamalarda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.