Recep Tayyip Erdoğan 12. Cumhurbaşkanı

Recep Tayyip Erdoğan 12. Cumhurbaşkanı

Cumhurbaşkanlığı seçimi 10 Ağustos Pazar günü yapıldı ve 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçildi. Henüz resmi olmayan bir sonuç olsa da bu saatten sonra bir şey değişmez. Yüksek Seçim Kurulu kesin seçim sonuçlarını açıkladığında resmiyete kavuşacak. Yaklaşık bir aydır seçim kampanyaları yapıldı. Çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu ve Selahatdin Demirtaş Recep Tayyip Erdoğan karşısında seçim mağlubiyeti yaşadılar. 12.

12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Konya mitinginde

12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Konya mitinginde

Cumhurbaşkanı bir ilke de imza attı. Daha önce Cumhurbaşkanını milletvekilleri seçiyordu. Bu seçimde halk oyu ile Cumhurbaşkanı seçildi. İki turlu bir seçimdi ancak. ilk turda %50 oranını geçen isim Başbakan ve şimdi Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan oldu.

İyisiyle kötüsüyle bir seçim dönemi daha bitti. Vatana millete hayırlı olur inşallah. Kaybedenler neden kaybettiklerinin hesabını yapacaklardır. Recep Tayyip Erdoğan bu güne kadar girdiği her seçimi kazandığı için böyle bir hesap yapması gibi bir şey de söz konusu olmayacaktır.

Şimdi ne olacak? Başbakanlık koltuğu boşalacak. Önümüzde ki dönem yine siyasi hareketliliğin bol olacağı bir dönem olacak. Üstelik 2015 Haziran ayında da yeni bir seçim takvimi var.

Yazar: HAKANIM

Görüntüleme: 37 defa

Kategori: Haberler

Yayınlanma Tarihi: 10 Ağustos 2014

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.