Profosyonel Mutfak Tasarımı

            Whatsapp'ta Paylaþ
Mutfak dolabı resmi

Mutfak dolabı resmi

 Profosyonel bir mutfak tasarımı nasıl yapılır?

Profosyonel ve kullanışlı bir mutfak dolabı yapımında ve dizaynında dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerden birisi, cihaz seçimleri ve yerleşimidir, en kaliteli cihazları alsanız dahi iyi bir yerleşim yapmadıysanız tüm yaptığınız masraflar ve emekler boşa gider.

Buz dolabı: Mesela PROJE hazırlarken mutfağımızın olmazsa olmazlarından olan buz dolabını mutlaka kapak açılış yönü değişemiyorsa  sağa açılan bir buz dolabının mutfak dolabımızın en sağına,  sola açılıyorsa  sol tarafa yerleştirmek gerekir.

Bulaşık Makinası: Bulaşık makinasını eğer sağ elinizi kullanıyorsanız mutlaka eviye dolabının sağına yerleştiriniz .

Ankastre Ocak:Eğer ankastre ocak kullanıyorsanız yerleşimde mutlaka Ocağımızın altına veya hemen sağına çekmece koymayı unutmayalım, Ankastre ocaklar genellikle 60lık olmak üzere 75lik veya 90lık dolaplara uygulanır ocağımızın mutlaka duvarla arasında sağda veya solda   en az 50cm boşluk bırakarak yerleşim yapalım.

Fırınlı ocak:Eğer mutfak dolabımızda fırınlı ocak kullanacaksak (klasik) kendisi G:60cm D:60cm Y:85c’dir bu nedenle 64cm bırakalım boşluk projede ve yine tasarımda duvarla arasında mumkün olduğu kadar 50cm boşluk bırakalım

Davlumbaz: Davlumbaz’ımızı mutaka projelendirirken  ocağın üstünü tam ortalayacak şekilde çizelim Asparatör içinde aynı durum geçerlidir.

Bu yazımda sizlerle Profosyonel bir mutfak tasarım’ında  cihaz yerleşim konusunu paylaştım,daha sonra sizlerle daha ayrıntılı tasarımlarıda paylaşacağım

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.