Özgün İçerik Nasıl Yazılır

Web sitesine özgün içerik nasıl yazılır, ciddi bir bilgi birikimi gerekir mi?, yazdığım yazılar hiç çıkmıyor gibi sorulara sanırım ve hatta umarım ki bu yazımla sizleri aydınlatmış olacağım. Elbette sözüm işini iyi bilen seo cu dostlara değil, zaten herkes seo cu olmuş da bu bilgileri de zaten bir çoğu bilmez. Özgün içerik konusunu bilenler zaten benden de iyi biliyorlardır, ben bilmeyen arkadaşlara anlatmak istiyorum. Web sitesi olan ve ilk sayfalara çıkmak için gece gündüz uğraşan, araştıran arkadaşların karşısına sürekli ‘özgün içerik ekleyin’ cevabı çıkar. Peki nasıl yazılacak bu, sağdan soldan alınıp, ufak tefek değişiklerle oldu deyip yayınlanan yazılar değil elbette.  Bu hatayı yapanlar zaten direk sınıfta kalmış oluyor, en azından bence öyle oluyor. Bir de kendi fikrini, düşüncesini yazan ve böylece ‘işte ben yazdım, kopya değil, özgün içerik oldu’ diyen arkadaşlar var. Üzülerek söylüyorum bence sende yanlış yapıyorsun. Google bizlerden şunu istiyor ‘üzgün ve aynı zamanda benzersiz içerik‘ eğer bu kriterde yazmazsanız sizi kaile almam diyor. Peki nasıl oluyor, benim fikrim, benim yazım, diye soracak olursanız? sizlere özgün ve benzersiz içerik nasıl yazılır, yolları nelerdir anlatacağım.

Yazdığınız yazının benzersiz bir içerik olup olmadığını anlamak için öncelikle taslaktan kopi yaparak. bu adrese giriniz, zor değildir kolaylıkla buraya kadarı yapabilirsiniz.  Burada önünüze ilk çıkan pembe ve mercek amblemi olan plagiarism checker yazısına tıklayın. Açılan sayfadaki boşluğa kopya ettiğiniz yazınızı yapıştırın. Size bu sayfada yazınızın yüzde oranında özgünlüğünü belirtecek. %100 yeşil oluyor ise işte özgün içerik denilen yazı yazılmıştır. Yok eğer ki %70 ve kırmızı gösteriyorsa o satırları da size gösterecektir. Yapmanız gereken o satırları da düzeltmek. İlk başlarda zorlanabilirsiniz ama biraz uğraş ve araştırma ile bu siteden yüksek oranda verim alabilirsiniz. Bu site yoğun girişten dolayı bazen tıkanabiliyor ve hatta kafası karışıyor. Test ederken baktınız yanlış giden bir şeyler var biraz ara verin, daha sonra tekrar test edin, mutlak başarıyı sağlamaya çalışın. Şimdi ben de bu yazımı orada test edecem ve eğer ki %100 unice derse yayınlayacağım.

Sizlere verdiğim link yabancı bir seo sitesidir, biraz uğraşırsanız sanırım olayı hemen çözersiniz, başarılar dilerim

Yazar: HAKANIM

Görüntüleme: 193 defa

Kategori: Wordpress

Yayınlanma Tarihi: 18 Kasım 2015

3 Yorumlar
HAKANIM

Karnak ben bu yazıların sonunda ki 'bir önceki konumuzda şu yazıyı yazmıştık buna da bir göz atın' linkini de şahsen tutmuyor, fayda sağlayacağına da pek inanmıyorum

kaRnaK

Evet hocam bende aynı şekilde düşünüyorum. benzersiz içerik demek gerçekten benzersiz olması demek bu nedenle bende bundan sonra yazılarımı tahlil etmeden yayınlamayacağım.

HAKANIM

evet %100 başarı sayılabilir bir dakikada indexledi ve 3. sayfada çıktı. O KADAR SEO SİTES İÇİNDE BENCE BÜYÜK BAŞARI

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.