Oper özel komutlar

            Whatsapp'ta Paylaþ

mİRC  dünyası o kadar çok kod ve komut işlevleri istiyor ki saymakla bitmezIRC kodlarının Kaç tane olduğunu ben şahsen sayamadım bile. Mırclarda  bu konular hakkında bilgisi çok olan arkadaşlar var . sohbet sitelerinde komut bilmiyorsanız işiniz zor, özellikle operatör konumunda olan arkadaşların bilmesi gerekiyor. Çok güzel paylaşımlar var sitelerde komut bilen arkadaşlar sıra haline eklemişler. Sizlere ben bir kaç komut vereceğim hemen aklıma gelenlerden bir tanede çok özel komut vereceğim admin arkadaşlar bu komutu sevecektir.

  Oper girme komutu:

/oper nick şifre  .örnek verecek olursak, /oper deskrau  adanalı123  .

seçili kişiye zline atma komutu:

/zline nick sebeb, örnek verecek olursak, /ziline kötü adam  byby  . Arkadaşlar burda önemli bir konuya deginmek istiyorum, eger uzaklaştıracağınız kişinin hemen gelmesini engellemek istiyorsanız zline yi önce ipno suna atın daha sonra nickine atın böylesi daha saglıklı olur.

Ziline açma komutu:

/rmtkl **    bunu yazmanız dahilinde serverdeki bütün zlineler açılmış olur. sadece seçili kişinin zilinesini açmak istiyorsanız /banac ipno  yazacaksınız.

shun atma komutu:

/shun nick sebeb,  bu komutu kullandıgınızda kullanıcı yani user  niki  serverde kalır, yazılanları okur fakat  user hiç bir şey yazamaz.

spam ekleme komutu:

!spamekle sexikız@msn açmak için !spamsil sexikız@msn

Arkadaşlar şimdilik bu kadarını verebildim devam edecem bu komutlara şimdi sizlere çok özel bir komut vereceğim bu komutla  useri  serverden düşmüş gibi gösterebileeceksiniz ,ve bu olayı sizden başkası bilmeyecek. User gelip de bana ne oluyor dese bile part çıkışını kopy eder gösterirsiniz.

/os raw svskillnick  nick ping.timeout :user serverden düşer ardındanda ping timeout yazısı çıkar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.