Online Sohbet Sitesi

Online Sohbet Sitesi

Online sohbet, gece  demeyiz gündüz demeyiz, tatil bilmeyiz tam zamanlı, 7/24 açığız.  Sohbetche.net  online sohbet sitesi olarak tam 11 yıldır siz ziyaretçilerine  iyi bir arkadaşlık ortamı  sunmaktadır.  Burada zamanın nasıl geçtiğini bile anlamanız  epeyce bir vakit alır, siz bile şaşırırsınız.  Futbol maçı 23 00 da başlasa  gece 01 00 sularında biter, konsere gitseniz gece 2 de yada üç de biter.  Burada sohbet muhabbet hiç bitmez sabahın 5 inde gelseniz mutlaka birileri size hoş geldiniz der.  Kısacası 24 saat 6 dakika  kesintisin olarak online sohbet akışı  devam etmektedir.

online sohbet sitesi

online sohbet sitesi

Online, İngilizce  bir kelime olsa da artık Türkçe’mizde de   çok sıkça kullanılmaktadır.  İnternet üzerinden bilgisayara giriş yapmış birisi ‘çevirim içi’ olarak tanımlanmaktadır. Basit bir örnek verecek olursak, bir çoğumuz watsap kullanıyoruz, açtığınızda  ekli olan kişi watsapta ise ‘çevirimiçi’  dir.

Basitçe bu tanımlamayı yaptıktan sonra online sohbet sitesi  yani, çevirim içi arkadaşlık sitelerinden bahsedeyim. Yok aslında bir birlerinden pek farkları, sizin girdiğiniz siteye uyum sağlamanız önemli.  Tabi ki bu arada şunu da belirtmek isterim, sektördeki yoğun rekabet bu işe de hile kattı.  Girersiniz bir sohbet sitesine, size birileri hoş geldiniz der, nasılsınız der, neler der neler.  Bunlar sunucu için ayarlanmış   bot kullanıcılardır, gerçek ziyaretçilerden ayırt edebilmeniz aslında güç değildir. Bu botları biraz dikkatli gözler  çok çabuk anlayabilir. Y ada sunucuya giriş yaptığınızda  üç kere selam yazmanız yeterli. Aynı şeyleri sürekli yazacak ve yapay bir bot olduğu belli olacaktır.

Sohbet Online

Şimdi bu  başlık ta neyin nesi, böyle de arama mı olur,  sohbet online   da nedir?.  İnternet dünyası bu, çok farklı arama terimleri ile karşı karşıya kalmak pek mümkün.  Bu şekilde arayışta olanlar yine çevirim içi  birilerini bulup geyik muhabbeti  amaçlamaktadır. Farklı bir arayış değildir, Türkçe’si bu kadar ya da böyle yazmak kolayına geliyordur. Bu şekilde farklılıklar gösteren bir çok arama terimi  özellikle son yıllarda artış göstermektedir.

Bu yazımda sizlere chat online yada online chat sitesi gibi arayışlardan hiç bahsetmedim. Nedeni ise işin içine chat kelimesi girdimi durum farklılık arz ediyor.    Sizlere alt bölümde bu  arama terimlerinin istatistik oranlarını da vermek istiyorum.

  • Online chat sitesi: ayda ortalama yüz ila bin kişi bu şekilde arama yapmaktadır, rekabet oranı orta olarak görülüyor.
  • Online chat:  bin ila on bin kişi bu şekilde arama yapıyor ve rekabet oranı orta.
  • Sohbet online: yüz ila bin kişi bu şekilde  arama yapıyor ve rekabet oranı düşük.

 

 

Yazar: HAKANIM

Görüntüleme: 35 defa

Kategori: Sohbet Konuları

Yayınlanma Tarihi: 15 Ağustos 2021

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.