onkasım and UNUTTURMAYACAGIZ

AtatürkYıl 38 on kasım perşembe
hatırdan çıkmayacak bir son bahar
sarsılıyor İstanbul yedi tepe
yaman esmiş dolmabahçeden rüzgar.

ilkokula giderken ezberlemiştim bu şiiri, yazarını ve şiirin tamamını hatırlayamadım.fakat hatırladıklarım şuydu ,her on kasım da bir hüzün olurdu ,diyebilirim bütün sınıfta şiirler falan okunurdu. hele ilk okul 1.sınıf,2.sınıf ben zannederdim ki ATATÜRK yani atamız benim akrabam,sanıyordumki büyük dedelerimden biri.öyle eğitildik okulda evde ATATÜRK sevgisi ile büyütüldük.her 10 kasımda buruk bi şekilde yas tutardık.yine bir on kasım geliyor, kan bağımın olmadığı ATA mı yine ve yeniden buruk bi şekilde anacagım.

oysa şimdi bak: bu yazıyı yazarken tv lerde on kasım tartışmaları başladı.Dünya ya nadir gelen dehalardan biri olarak kabul edilen ,böylesi bir devlet adamı askeri bir deha ya yine olmadık yakıştırmalarda bulunacak bu ATATÜRK düşmanları ,yeni yetişen neslin sadece kafasını karıştıracak söylemlerde bulunacaklardır.bu cesareti bi yerlerden buluyorlar çümkü.YAPMAYIN efendiler.sizler ne kadar ugraşssanısda içimizdeki ATATÜRK sevgisini asla yok edemeyeceksiniz.

cumhuriyetin ilk yıllarında da vardı halada devam ediyor bu Atatürk düşmanlığı. onlara neyzen teyfik in : be hey dürzü şiirini okumalarını tavsiye ederim.10 kasım1938 de dünya bir dehayı kaybetmiştir,sadece
TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEGİL.
asla UNUTMAYACAĞIZ MUSTAFA KEMAL  ATATÜRK’Ü
asla UNUTTURMAYACAĞIZ

 

 

Yazar: HAKANIM

Görüntüleme: 288 defa

Kategori: Atatürk Köşesi, Genel

Yayınlanma Tarihi: 02 Kasım 2012

Cevap bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.