O Ses Türkiye Kimler elendi 17 Şubat

O Ses Türkiye yarı final elemeleri başladı, toplamda 8 yarışmacı sahne alacak ve bu akşam 4 yarışmacı elenecek. 17 Şubat Salı akşamı 4 yarışmacı finale kalacak ve yarın akşam ise final gecesi,  finale kalan 4 yarışmacı sahneye çıkacak ve bir tanesi O Ses Türkiye olacak. Finale kalan isimler izleyici oyları ile noter huzurunda belirlenecek.  Bütün Türkiye’yi yasa boğan Özgecan Arslan vahşeti bu yarışmada da konuşuldu ve böyle bir vahşeti bütün jüri üyeleri kınadı. Ayrıca sahne showları da iptal edilerek penformaslarda ki dansçılar ve davulllar yer almadı.

O Ses jürisi Ebru Gündeş
O Ses jürisi Ebru Gündeş

O Ses’den kimler elendi ve finale kimler kaldı sorularının cevapları bu akşam canlı penformanslar neticesinde belli olacak. Yarışmada ki gelişmeler ve sonuçlar canlı anlatım yapılarak sizlere an ve an bu sayfadan iletilecek.

O Ses Türkiye yarı final gecesi canlı penformansları İlk olarak Athena Gökhan’ın takımından Emrah Güllü “Dostum dostum” şarkısını seslendirdi.

Şimdi Ebru Gündeş’in takımından Sahil Ekmekçi penformansına “baba bugün dağlar yeşil boyandı” adlı parçayı seslendiriyor.

Yine Ebru’nun takımından olan Sarper Arda Akkaya henüz 17 yaşında  ve “ıslak ıslak” şarkısıyla sahnede.

Gökhan’ın takımından Kaya Aslantepe “minnet eylemem” türküsünü seslendiriyor.

İlk turda son iki isim elenecek.  Sahil ve Sarper O Sesden ilk elenen isimler oldu. Tabi ki kesin sonuç değil ama muhtemelen bu iki yarışmacı elendi. Yarışma devam ediyor, şu anda Mazhar ve Özkan sahnede şarkı söylüyor.

O Ses Türkiye yarı final 2. tur Zeo Jawet ile devam ediyor. Şarkı sözlerini kendisi yazan Zeo rap müzik ile yine sahnede. Zeo finale çıktı, son 6 ya kaldı ve yarın akşam finalde olacak. Bu akşamki elemeler her an değişebilir, yarışmacıların aldıkları SMS puanlarına göre sıralama yapılacak şu an için Sahil ve Sarper elenmiş olarak görülüyor ama onlardan daha az puan alan olursa sıralama değişebilir.

Mazhar-Özkan takımının tek yarışmacısı  Osman Vahit Özdal “hüsnün seni ey dilber” adlı uzun havayı söylüyor. Şimdi SMS sonuçları ve Osman Vahit’de finale çıktı.

Şimdi Elnur Hüseyinov sahnede. Elnur Hüseyinov’da finale çıktı.

Şimdi Muhammet Vanal “cerrahpaşa” şarkısını söylüyor. Sıralama değişmedi Sahil ve Sarper şu tabloya göre O Sesden elendi gibi görülüyor. Muhammet finale kaldı.

O Ses Türkiye yarı finalde kesin elenen iki isim Sarper ve Sahil oldu. 

Şimdi kalan 6 yarışmacı arasında canlı penformanslar yapılacak ve ikisi daha elenecek, kalan 4 kişi ise finale kalacak.

Büyük finale katılacak ilk isim Kaya Aslantepe oldu.

Reklam arasından sonra O Ses Türkiye finalistlerinin diğer üç ismini de paylaşacağız.

Zeo Jawet finale çıkan ikinci isim oldu. 3. finalist Emrah Güllü oldu ve son finalist olarak Elnur Hüseyinov seçildi.

O Ses Türkiye yarı finalinde Muhammet, Osman Vahit, Sahil ve Serper elendi.

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.