Ne oldu bizim Chat sitesine

Ne oldu bizim Chat sitesine

Enteresan bir olay desem değil, google arama motorunun algoritmasını anlamaya çalışmanında bir aptallık olduğunu kesin biliyorum. Daha üç saat önce Google arama motoruna Chat sitesi ya da eş anlamlısı olan sohbet sitesi kelimelerini yazdığımda ilk sayfada çıkıyordum. Az önce baktım yerinde yeller esiyor, hani yanımda bir arkadaşım la olmasam derim ki hayal gördüm.

Böyle sıra atlamaları olduğunu biliyorum ve bu konu hakkında epeyce de bir araştırmam oldu. İşte bu yüzden diyorum ki nereye gitti benim chat sitesi!!! Sitenin alt yapısıyla hiç oynamadım, herhangi bir illegal yönteme de başvurmadım, kendisi siteyi aldı getirdi 1. sayfaya koydu ve yine kendisi aldı götürdü. Nereye gittiği de belli değil ilk beş yüz sayfada bile yok, taratıyorum çıkmıyor. Hani içerik olarak herhangi bir chatsohbet yazısı da yazmadım ki spama düştük de o yüzden kaldırdı sayfayı diyeyim.

Şimdi bu yazıyı okuyanlar diyecek ki “iyi bir seocu ile görüş, onlar bilir”  kelin merhemi olsa başına sürermiş ata sözünden yola çıkarak onlarında bu konular hakkında bence benden fazla bilgilerinin de olmadığını biliyorum, tabi ki istisnalar olabilir. Sonuç şu ki ilk sayfada çıkan sitemiz şu an ortalarda yok. Umuyorum ki ve inşallah google güncellemesi yapılıyor olsun ve evirip çevirip geri getirip 1.sayfaya koysun ve hatta ilk sayfa ilk sıraya koysun.

Yazar: HAKANIM

Görüntüleme: 32 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 14 Aralık 2014

1 Yorumlar
nazlı

Google yi anlamak zor Hakan. Dediğin gibi ne yaptığını, nasıl yaptığını neye göre yaptığını sorsan oda bilmiyordur:D

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.