Nasıl Zayıflamalı

Sadece aç kalmakla zayıflamak mümkün değildir. Yapılacak düzenli hareketlerle kalori kaybedip fazla kiloları atmak daha uygun olur. Bu bakımdan zayıflamak için, alınan ve sarfedilen kalori miktarının bilinmesi çok önemlidir.

25 Yaşında 1.80 boyunda, 70 kilo ağırlığında  bir erkeğin ihtiyacı olan günlük kalori 3.200’dür. Aynı yaşta 58 kilo gelen bir kadının ise günlük kalori ihtiyacı 2.300’ü geçmez. 45 Yaşında 70 kilo gelen bir erkeğin  kalori ihtiyacı 3.000’dir.  Aynı yaşta 58 kilo gelen bir kadının kalori ihtiyacı ise 2.200’dür.  İnsan vücudunun günde en az 800-1000 kaloriye ihtiyacı vardır. Zayıflama rejimlerinde bu göz önünde  tutulmalı, daha aşağı inilmemelidir.  Zayıflamak isteyen bir kimse günde ihtiyacı olan 3.000-2.200 kalori yerine, 1.400-1.200 kalori almaya başlarsa, mutlaka  düzenli bir zayıflama devresine girer.

Ayrıca son yapılan araştırmalarda, zayıflamak için tek gıda ile istendiği kadar yiyerek kolaylıkla zayıflanabileceği anlaşılmıştır. Zayıflamak için et,  balık, yoğurt, meyva gibi besinlerden sadece birini seçerek, bu besinden istedikleri kadar yiyenlerin kısa zamanda kilo verdikleri görülmüştür.

Tıp bilginleri vücutta birikmiş yağların eritilmesi için, bol bol hareketin yanında günde an az 8-10 bardak su içmek gerektiğini söylüyorlar. Özellikle yemekler dışında içilecek bu 8-10 bardak suyun, böbrekler yoluyla yağların dışarı atılmasında en birinci çare olduğu anlaşılmıştır.

Kaynak Hayat ansiklopedisi 6. cilt ayrıca, doktorunuza başvurmadan zayıflamayı İnternet ortamından öğrendiğiniz bilgilerle denememenizi önemle tavsiye ederim.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.