MUTFAKTA AŞK KOKUSU..

           

sofra

s2s.kahv.

MUTFAKTA AŞK KOKUSU !

* Yemek tabaklarınızın içine bir gül, bir de kırmızı kağıtla kaplı kalpli bir çikolata koymayı ihmal etmeyin!

* Ona kendi elinizle minik kartlar hazırlayın! Kırmızı renkli bir kartonla bunu yapmanız çok kolay; bu kağıtlara neler yazacağınız size kalıyor…

* Pastanelerde satılan çikolatalı çilek ve portakal dilimlerini kendiniz yapın; inanın böylesi çok daha özel.

* Banyo lavabosunun bir kenarına, seffaf bir kase içinde minik gül yaprakları yerleştirip, bunların da üzerine kendi parfümünüzü sıkın. Bu, sevdiğiniz için şık bir sürpriz olacaktır.

* Mutlaka bildiğiniz, yaptığınız bir kurabiye tarifi vardır. Siz bu özel gün için bu kez de yuvarlak yerine kalp şeklinde yapın kurabiyelerinizi ve içeriği uygunsa vişne veya çilek reçeli ile süslemeyi deneyin!

* Eğer demleme değil de poşet çay kullanıyorsanız, o zaman poşet çayların ucunda bulunan etiketi söküp oraya kendi elinizle yaptığınız bir karton kalp zımbalayın; bakalım sevdiğiniz buna ne diyecek?

* Çayınızın içine attığınız limonu da kalp şeklinde keserek, hoş bir sürpri yapabilirsiniz. Yolda bulduğunuz büyükçe bir dalın üzerine kırmızı ipler bağlayın ve bunların üzerine saman kağıdından kalpler keserek, üstlerine notlar yazın!

* Tüm bu fikirler kadınlar içindi belki ama ben bir not da erkeklere yollamak istiyorum. Eşinizin rujunu veya göz kalemini alıp, banyo aynasının üzerine “seni seviyorum sevgilim” yazabilirsiniz. Ama bir şeyi unutmayın; rujumuzu da, kalemimizi de çok bastırmayın yoksa uçları kırılır! 🙂

Ve bir aşk mektubu…ama bunu e-posta yerine posta yoluyla yolla..; hiç ummadığı bir anda eline geçmesi için….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.