Mısır Türk dizilerini boykot edecek

kanuniSiyaset dizi filmleri de etkileyecek gibi görünüyor. Mısır’daki askeri darbeden sonra, Türkiye’nin siyasi tavrı Mısırlı yapımcılara ve  dizi sektörüyle ugraşanlara Türk dizilerini boykot etme olayını gündeme getirdi. Bilindigi üzere son yıllarda Türk yapımı diziler dünyanın bir çok ülkesinde izlenmekte ve hayli ilgi görmekte olmakla beraber, yapımcılarınada bu yolla oldukça iyi paralar kazandırmaktadır.

Mısır Sinema Sendikası başkanı Mossad Fouda bir açıklama yaparak,” bu şekildeki bir boykot girişimi önemli, hem özel hemde hükümete ait farklı yapım şirketlerinin dikkatini çekti. Ayrıca bir çok uydu kanalı, Türklerin, Mısır’ın içişlerine karışması dolayısıyla Türk yapımı dizilerin yayınlanmasını engelledi.” dedi. siyasi kıriz çözülse bile Türk yapımı dizilerin eskisi gibi ragbet görmeyecegini öne süren Fouda, herhangi yeni bir sanatsal fayda saglamayan dizilerin kendi yapımlarınıda etkiledigini belirtti.

Yazar: HAKANIM

Görüntüleme: 184 defa

Kategori: Genel, Magazin

Yayınlanma Tarihi: 06 Ağustos 2013

Cevap bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.