Mirc a giremiyorum

Mirc kullanıyorsanız, sohbet odalarına giriş yapamıyorsanız çeşitli faktörleri vardır. Eğer sohbet odalarında sadece sohbet amaçlı bulunuyorsanız ve mırc hakkında pek de bilginiz yoksa, olsun da istemediyseniz ki muhtemelen öylesiniz bu yazıya denk düştünüz çünkü.

Herzamanki gibi scriptinizi açtınız, nick yazıldı sohbete bağlan tuşuna basıldı ama bir türlü sohbet odasına giriş yapamıyorsunuz. Eğer sunucuda bir sorun yoksa, giriş yaptığınızda karşınıza şöyle bir yazı çıkar “agresif bağlanma , proxy, vb, Ziline, sunucudan uzaklaştırıldınız” gibi bir metin çıkar karşınıza. Zaten eğer  kuralları biliyor iseniz ne olduğunu biliyorsunuzdur, ben bilmeyen arkadaşlar için yazıyorum bu yazıyı. Sayın ziyaretçi bu yazı karşına çıktığında, muhtemelen sen kazara sunucudan atılmışın demektir. Senin olduğun esnada sunucuya bir saldırı söz konusudur, adminlerde kazara da olsa atabilirler. İkinci bir seçenekte, senin ip  non  saldırı yapan şahsa çok yakın bir numaradır, admin saldırı yüksek trajdaysa  saldırı yapana spamekler ve o ip noya yakın olan numaralarda, kurunun arasında yaş da yanar misali sunucuya giremez, girdiği anda atılır. Burada yapacağınız en iyi yöntem mirc içerisinden bir arkadaşınızı arayıp durumu adminlere iletmenizdir. Reset atmakta çözüm olabilir.

Sohbet odasında yazılarım çıkmıyor;

Yine mirc kullanımında acemi olan arkadaşlar için bilgilendirme yapmaya çalışıyorum. Evet sohbet odasındasınız, yazıyorsunuz , siz yazdıklarınızı okuyorsunuz ama başkaları görmüyor; bu durumda şöyle açıklanabilir, muhtemelen /shun nick komutu kullanıldı bilerek veya bilmeyerek susturuldunuz. /shun nick komutuyla kullanıcı sohbet sitesinden atılmaz ama nicki orada kalır hiç bir işlem yapamaz, eğer ne olduğunuda bilmiyorsa, yazar yazar durur. Bu durumda da kazara olduğunu düşünürsek, yine bir yetkiliye tel etmek, yada /nick shunuaçın veya buna benzer nickler kullanılarak durumu izah etme şansı yakalayabilirsiniz.

Yazar: HAKANIM

Görüntüleme: 212 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 03 Ağustos 2013

2 Yorumlar
kaRnaK

bazen bende webten girebiliyorum ama scriptle giremiyorum ne yapmam gerek acaba

HAKANIM

mırc saldırı programlarıda mevcut tabi

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.